Kubica poprowadzi Renault Megane Trophy

Kubica poprowadzi Renault Megane Trophy18.06.2010
Przedstawiciel Renault F1 Team odwiedził Tor Poznań, aby przyjrzeć się przygotowaniom do N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW. Specjalista Renault analizuje najdrobniejsze szczegóły, aby zapewnić widzom maksymalne wrażenia i maksymalne bezpieczeństwo.

Już teraz wiadomo, że Robert Kubica poprowadzi na Torze Poznań nie tylko bolid F1. Zasiądzie także za kierownicą Renault Megane Trophy o mocy 360 KM.

N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW to jedno z największych wydarzeń sportów motorowych w Polsce. Po raz pierwszy bolid Formuły 1 przejedzie po torze wyścigowym w Polsce w czasie imprezy otwartej dla szerokiej publiczności. W momencie przyjazdu do Polski Robert Kubica będzie miał na swoim koncie starty w 79 wyścigach Grand Prix F1. Przybędzie do Poznania w niecały tydzień po GP Wielkiej Brytanii.

"Moja praca to zarazem moja pasja. Jazda bolidem F1 oraz innymi sportowymi modelami samochodów po torze jest dla mnie zawsze przyjemna i ekscytująca. Chcę, by fani F1 w Poznaniu odczuli dokładnie to samo" – mówi Robert Kubica.

Renault Megane Trophy to flagowy samochód wyścigów World Series by Renault i model, w którym odnosi swoje największe sukcesy Karolina Czapka, nasza utytułowana zawodniczka wyścigowa. Ten niezwykły samochód posiada pod maską silnik V6 3.5l 24V i rozwija prędkość do 100 km/h w czasie 3,67 s. Nowe Megane Trophy, wzorem modeli GT, jest także wyposażone w system otwierania drzwi do góry.

W ramach przygotowań do N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW Polskę odwiedził specjalista teamu Renault F1. "To standardowa procedura, która ma na celu sprawdzenie w najdrobniejszych szczegółach miejsca. Przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa, ale także kwestii związanych z przygotowaniem bolidu do jazdy w określonych warunkach" – wyjaśnia Agata Szczech z Renault Polska.

Miasteczko F1 w Poznaniu zajmie powierzchnię prawie 50 tys. m². Wstęp wolny!
N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW
Miejsce: Poznań, Tor Poznań
Data: 17 lipca 2010 r.
Godziny: 9.00 – 18.00

Źródło: Renault