Renault Megane Coupe GT -Robert Kubica- w Polsce

Renault Megane Coupe GT -Robert Kubica- w Polsce02.07.2010
Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA to nowa sportowa seria limitowana sygnowana imieniem i nazwiskiem Roberta Kubicy, uzupełniająca gamę Megane Coupe. Samochód opracowany przez Renault Sport Technologies ...

...zostanie uroczyście przekazany Robertowi Kubicy podczas N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu już 17 lipca br. Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA ma zapewnić użytkownikom dostęp do świata przyjemności i sportowych samochodów dzięki wykorzystaniu know-how Renault Sport Technologies.

Renault Megane Coupe GT -Robert Kubica- w Polsce 1 W ramach serii limitowanej na rynku pojawi się tylko 30 sztuk tego modelu, które będą dostępne dla fanów Kubicy wyłącznie w Polsce.

Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA wyróżnia się spośród pozostałych wersji Megane Coupe sportowymi elementami wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego. Przedni zderzak z centralnym wlotem powietrza o zmienionym kształcie jest podkreślony listwą lakierowaną na kolor czarny błyszczący, do której mocowana jest tablica rejestracyjna. Po obu stronach zderzaka umieszczone są światła przeciwmgłowe w wyrazistych obramowaniach w kolorze ciemnoszarym. W połączeniu ze światłami o czarnych kloszach nadają one Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA wyjątkowo mocną osobowość.

W dolną część zderzaka (w kolorze nadwozia) wbudowano dyfuzor. Całość uzupełniają specjalne obręcze kół ze stopu metali lekkich 18” oraz zewnętrzne klamki drzwi i obudowy lusterek bocznych w kolorze ciemnoszarym, jak również oznakowanie GT z przodu oraz oznakowanie GT Renault Sport i ROBERT KUBICA z tyłu samochodu.

Renault Megane Coupe GT -Robert Kubica- w Polsce 2 Wnętrze zostało wyposażone w:
• sportowe fotele ze wzmocnionym podparciem bocznym, przejęte z Nowego Megane RS, pokryte tapicerką materiałową łączoną z elementami skóry ekologicznej w kolorze ciemnografitowym, gwarantujące użytkownikom optymalny komfort,
• pokrytą skórą kierownicę o grubym kole i podpórce pod kciuk,
• tablicę rozdzielczą z analogowym obrotomierzem z szarą tarczą,
• aluminiowe nakładki na pedały,
• wewnętrzne klamki drzwi, obramowania nawiewów oraz ozdobną listwę na desce rozdzielczej w kolorze ciemnoszarym,
• oznakowanie GT oraz ROBERT KUBICA na ozdobnej listwie na desce rozdzielczej,
• oznakowanie GT na przedniej części zagłówków foteli kierowcy i pasażera z przodu,
• nakładki na progi drzwi z oznakowaniem Renault Sport.

OSIĄGI
W celu zapewnienia maksymalnej przyjemności prowadzenia, Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA jest dostępne wyłącznie z silnikami 2.0 16V TCe 180 i 2.0 dCi 160, cieszącymi się uznaniem ze względu na osiągi i szybkość reakcji.

Renault Megane Coupe GT -Robert Kubica- w Polsce 3Zawieszenie tej serii limitowanej jest wyposażone w tylne ograniczniki, identyczne jak w Nowym Megane RS, zapewniające odpowiednie zachowanie na drodze w połączeniu z kołami 18”.

Regulacja wspomagania układu kierowniczego również została dostosowana do sportowych opon i specyficznych nastawów zawieszenia. Dzięki zastosowaniu wentylowanych hamulców tarczowych o średnicy 296 mm z przodu i 260 mm z tyłu pompy hamulcowej z Nowego Megane R.S., Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA zapewnia wyjątkowo skuteczne hamowanie.

Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA z silnikiem 2.0 16V TCe 180 kosztuje 85 400 zł, a z silnikiem 2.0 dCi 160 FAP - 95 600 zł.

Źródło: Renault