ADAC wyróżnia Renault

ADAC wyróżnia Renault22.07.2010
Pięć modeli Renault i dwa modele Dacia otrzymały rekomendację niemieckiego automobilklubu w najnowszym Raporcie niezawodności ADAC 2009. Raport obejmuje modele zarejestrowane i użytkowane w Niemczech w latach 2004-2009, ...

...których właściciele korzystali z pomocy drogowej ADAC. W klasie aut małych zielone noty od ADAC, jakimi oznacza się samochody niezawodne otrzymały modele Renault: Twingo, Clio, Modus oraz Dacia Logan/ Sandero.

W klasie niższej-średniej zielone oznakowanie przypadło modelowi Renault Megane, a w kategorii mini vany znalazł się Renault Scenic. Wszystkie te modele otrzymują zielone oznakowanie przyznawane przez ADAC niezmiennie od przynajmniej trzech lat. Renault Clio, Modus, Twingo i Megane zarejestrowane pierwszy raz w 2009 roku otrzymały najwyższą notę rekomendacji niezawodności ADAC.

Ranking niezawodności ADAC to jedno z najważniejszych opracowań na rynku niemieckim dotyczących niezawodności pojazdów zarejestrowanych i użytkowanych na terenie Niemiec. Powstaje on na podstawie zgłoszeń do serwisu ADAC od właścicieli aut, które uległy awarii w trasie. Raport obejmuje samochody w wieku od jednego do sześciu lat, produkowane w niezmienionej formie przez okres co najmniej trzech lat, których liczba rejestracji wynosi przynajmniej 10 tysięcy egzemplarzy rocznie.

Źródło: Renault