Prezentacja Renault Latitude na wystawie w Moskwie

Prezentacja Renault Latitude na wystawie w Moskwie27.08.2010
Na salonie moskiewskim odbyła się światowa premiera Latitude, nowego, luksusowego rodzinnego samochodu marki Renault. Firma zaprezentowała również nowości przeznaczone na rynek rosyjski, których produkcja zostanie uruchomiona...

... w latach 2010-2011 w tamtejszych zakładach koncernu: Dustera, Nowego Logana z automatyczną skrzynią biegów, Sandero z automatyczną skrzynią biegów i Sandero Stepway.

Prezentacja Renault Latitude na wystawie w Moskwie 1 Koncern Renault zapowiedział rozpoczęcie w Rosji montażu modeli Fluence i Megane hatchback w systemie SKD (Semi Knock Down). Zaprezentował również concept-car Fluence Z.E., który stanowi zapowiedź przyszłego samochodu elektrycznego przystępnego dla szerokich rzesz klientów.

W Moskwie Renault prezentuje po raz pierwszy na świecie swój nowy, luksusowy rodzinny sedan. Wyważone proporcje, duże rozmiary, mocny przód, masywna i dynamiczna bryła tyłu, przestronne i komfortowe wnętrze – Renault Latitude stanowi udane połączenie atrakcyjnego wyglądu i elegancji.

Nowy sedan opracowany na bazie rozwiązań technicznych o powszechnie uznanej niezawodności i doskonałych parametrach wzbogaci ofertę samochodów wyższej klasy Renault, przeznaczonych na rynki eksportowe. Ten atrakcyjny samochód jest przeznaczony dla klientów zwracających uwagę na swoją pozycję, jakość wykończenia i komfort auta. Renault Latitude będzie stopniowo wprowadzane do sprzedaży w ponad 50 krajach. W Rosji pojawi się w listopadzie 2010 roku.

Duże wymiary przyczyniające się do prestiżowego wyglądu i wysokiego poziomu komfortu:
- 4 888 mm długości, 1 832 mm szerokości, 1 495 mm wysokości w połączeniu z rozstawem osi wynoszącym 2 762 mm;
- pojemność bagażnika - 477 dm3 (511 dm3 w przypadku wersji z zestawem naprawczym do kół),
- wymiary kabiny na najlepszym poziomie w segmencie – szerokość nad podłokietnikami 1 460 mm z przodu i 1 440 mm z tyłu, promień na wysokości kolan z tyłu: 251 mm;
- szeroka, wygodna tylna kanapa dzielona w układzie 2/3 – 1/3;
- liczne schowki rozmieszczone w całej kabinie, w tym oświetlony i chłodzony schowek w desce rozdzielczej o pojemności 9,6 litra i schowek o pojemności 2,4 litra w konsoli centralnej.

Prezentacja Renault Latitude na wystawie w Moskwie 2 Ekskluzywne wyposażenie podnoszące komfort (montowane w standardzie lub w opcji w zależności od poziomu wyposażenia):
- montowany w standardzie już w podstawowej wersji system klimatyzacji z nawiewami na tylne miejsca oraz oferta automatycznej trójstrefowej klimatyzacji;
- unikalny w tym segmencie system kontroli jakości powietrza: dwufunkcyjny jonizator i podwójny rozpylacz zapachów;
- fotel kierowcy z wbudowaną funkcją masażu wyposażoną w 4 tryby działania;
- karta Renault hands free umożliwiająca otwarcie drzwi i uruchomienie samochodu z funkcją automatycznego blokowania drzwi po oddaleniu się kierowcy od pojazdu;
- nowy system wbudowanej nawigacji Carminat TomTom®;
- bogata oferta radioodtwarzaczy, w tym 3D Sound by Arkamys®, oferta wysokiej klasy systemu Bose® Premium®, zestawy głośnomówiące Bluetooth® i moduł złączy do cyfrowych urządzeń Plug & Music;
- kierunkowe reflektory bi-ksenonowe;
- system wspomagania parkowania przodem i tyłem;
- kamera cofania.

Komfort i wysokiej klasy zachowanie na drodze w połączeniu z mocnymi i oszczędnymi silnikami: - doskonałe zawieszenie (z tyłu zawieszenie wielodrążkowe) łączące z powodzeniem komfort z przyjemnością prowadzenia;
- precyzyjny układ kierowniczy zapewniający idealną stabilność i poczucie pełnego panowania nad samochodem;
- bogata oferta silników obejmująca 4 wersje benzynowe i 8 wersji z silnikiem wysokoprężnym;

Prezentacja Renault Latitude na wystawie w Moskwie 3 - w Rosji sprzedaż rozpocznie się od wersji benzynowych napędzanych silnikiem 2.0 litra (M4R), wyposażonych w bezstopniową skrzynię biegów CVT Xtronic (FK0) oraz 2.5 litra V6 (VQ25) z 6-biegową skrzynią automatyczną (AJ0).

Starannie zaprojektowany samochód, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów:
- bezpieczeństwo na najwyższym poziomie na rynkach zbytu dzięki konstrukcji wykorzystującej unikalne doświadczenie Renault w dziedzinie bezpieczeństwa biernego i czynnego (ABS i system wspomagania nagłego hamowania w standardzie, system kontroli toru jazdy ESC, do 6 poduszek powietrznych z systemem dwóch czujników bocznych, napinacze i ograniczniki napięcia pasów, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, regulator-ogranicznik prędkości, czujnik ciśnienia w oponach)
- niezawodność i trwałość sprawdzonych rozwiązań technicznych opartych na know-how Aliansu Renault-Nissan, testy wytrzymałości, stanowiące gwarancję jakości w przypadku eksploatacji w trudnych warunkach panujących w niektórych krajach i doświadczenie produkcyjne zakładu w Busan, który produkuje Koleosa od końca 2009 roku, jak również inne modele eksportowane w różne rejony świata.

Zobacz zdjęcia Renault Latitude na naszym fotoblogu.

Źródło: Renault