Nowe Renault Laguna

Nowe Renault Laguna07.10.2010
Podczas salonu samochodowego 2010 w Paryżu prezentowana jest Nowa Laguna z nowym, bardziej wyrazistym i dynamicznym przodem, jeszcze bardziej przyjaznymi dla środowiska silnikami eco2, w tym z silnikiem dCi 110 KM emitującym ...

...zaledwie 120 g CO2/km oraz z systemem 4Control z 4 kołami skrętnymi, obecnie przystępnym cenowo dla szerokich rzesz klientów. Samochód pojawi się w sprzedaży w listopadzie br.

Nowe Renault Laguna 1 Sportowa aparycja
Bardziej stanowczy i wyrazisty przód Nowej Laguny, z charakterystycznymi reflektorami, długą pokrywą silnika zakończoną unikalną osłoną chłodnicy w czarnym perłowym kolorze, obszernymi obramowaniami reflektorów przeciwmgłowych i wyraźniejszymi elementami chromowanymi nadaje temu modelowi mocniejszy charakter. Nowe Renault Laguna w pełni zasługuje na miano dynamicznego hatchbacka.

Wnętrze auta składa się z nowych rodzajów skórzano-tkaninowej tapicerki o sportowym designie. Użyte materiały i starannie dopracowane szczegóły (przeszycia w górnej części deski rozdzielczej, chromowane nawiewy) jak również dobór kolorystyki wnętrza korzystnie wpływają na jakość wykończenia.

4Control dla wszystkich
Nowe Renault Laguna jeszcze mocniej eksponuje swoje unikalne atuty. Nagradzany przez prasę dowodami uznania układ jezdny 4Control z 4 kołami skrętnymi stanowi innowację charakteryzującą się m.in.: precyzją toru jazdy, łatwością prowadzenia, zwiększonymi możliwości omijania przeszkód i manewrowania oraz stabilnością. 4Control, początkowo dostępny w ekskluzywnych wersjach GT 205 KM i dCi 180 KM, jest obecnie oferowany w wersjach z pięcioma różnymi silnikami, które pozwolą na poszerzenie grona jego nabywców: z jednym silnikiem benzynowym (2,0 l z turbodoładowaniem i automatyczną skrzynią biegów) oraz 4 jednostkami wysokoprężnymi (dCi 130, dCi 150, dCi 180 oraz nowym silnikiem dCi 175 z automatyczną skrzynią biegów).

Uzupełnieniem oferty wersji podstawowych jest 2-litrowy silnik benzynowy E85 oraz wysokoprężny dCi 110 KM. Łącznie do znaku Renault eco² prawo mają aż cztery jednostki napędowe. Silnik dCi 110 kM wyróżnia się wyjątkowymi wynikami pod względem zużycia paliwa/emisji CO2: 4,7 l/100 km i 120 g CO2/km w cyklu mieszanym.

Nowe Renault Laguna 2 Carminat TomTom® Live
Ten nowy, wbudowany system nawigacji Renault jest nadal przystępny cenowo, a ponadto wyjątkowo prosty w obsłudze, dostarczający precyzyjnych informacji i jeszcze bardziej użyteczny w codziennym użytkowaniu. Funkcje IQ Routes® (wytyczanie najdogodniejszej trasy na podstawie statystyk rzeczywistej prędkości przejazdu), Advanced Lane Guidance® (zaawansowany system wizualizacji skrzyżowań i pasów ruchu) i Mapshare® (aktualizacja map za pośrednictwem społeczności TomTom) zostały obecnie uzupełnione o unikalną technologię TomTom®: usługi Live.

Najlepsza informacja o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym na obszarze Europy (HD Traffic®), informacje o przenośnych fotoradarach, lokalna wyszukiwarka Google oraz funkcja prognozy pogody będą nadal dostępne po upływie 3-miesięcznego nieodpłatnego okresu próbnego (w krajach sprzedaży i użytkowania systemu) za pośrednictwem aplikacji TomTom® HOME po opłaceniu rocznego abonamentu w kwocie 59,95 euro.

Bose® Sound System
W celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku Bose® w modelach gamy Renault, firma Bose® uwzględniła wszystkie elementy składowe kabiny, przeprowadzając ponad tysiąc pomiarów akustycznych. Liczba i rodzaj głośników oraz ich rozmieszczenie dobrano w taki sposób, aby uzyskać najwyższy poziom parametrów użytkowych i możliwie jak najlepsze zintegrowanie z kabiną.

System audio Bose® w Renault Lagunie i Lagunie Grandtour składa się z:

Nowe Renault Laguna 3

  • 1 neodymowego głośnika średnio-wysokotonowego o średnicy 8 cm (głośnik środkowy);
  • 4 neodymowych głośników wysokotonowych o średnicy 3,5 cm;
  • 4 neodymowych głośników szerokopasmowych o średnicy 16,5 cm;
  • 1 neodymowego głośnika niskotonowego o średnicy 11,5 cm w obudowie Bass-reflex;
  • 1 wzmacniacza Bose z cyfrowym systemem przetwarzania sygnału i 6 kanałami do korekcji indywidualnej.

Źródło: Renault