Francuska żandarmeria w Renault Megane RS

Francuska żandarmeria w Renault Megane RS20.10.2010
Renault Megane RS dostało powołanie do służby w szybkich jednostkach interwencyjnych francuskiej Żandarmerii Narodowej. Renault wygrało przetarg na dostarczenie floty 70 sztuk szybkich samochodów interwencyjnych.

Megane RS w barwach Żandarmerii Narodowej zasilą oddział przed końcem bieżącego roku. Żandarmeria Narodowa zdecydowała się na wybór wersji z zawieszeniem typu: Cup zapewniającym bardzo precyzyjne prowadzenie pojazdu, szczególnie w czasie szybkiej jazdy. Wybrana wersja posiada samoblokujący mechanizm różnicowy oraz opony 18-calowe zapewniające optymalne przeniesienie mocy silnika na koła. Na decyzję miały również wpływ parametry układu hamulcowego, takie jak wielkość tarcz, decydujące o bezpieczeństwie jazdy z dużą prędkością.

Francuska żandarmeria w Renault Megane RS 1Charakterystyka podzespołów mechanicznych, zwłaszcza silnika, została odpowiednio dostosowana do wymagań zamawiającego w zakresie przyspieszenia i prędkości maksymalnej pojazdu jako parametrów niezbędnych w realizacji zadań interwencyjnych Żandarmerii.

Firma Durisotti – producent zabudów specjalistycznych autoryzowany przez Renault – została wybrana do zamontowania wyposażenia dodatkowego spełniającego wymagania określone przez Żandarmerię w specyfikacji przetargowej.

Megane RS uzupełni wyposażenie Żandarmerii służące do kontroli ruchu drogowego. Zadaniem formacji Żandarmerii Narodowej jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Francji na blisko 95% terytorium kraju, a w szczególności na drogach i autostradach, gdzie nowy samochód będzie skutecznym narzędziem w walce przeciwko niektórym wykroczeniom i przestępstwom typowym dla tego obszaru: znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości połączonym z bezkompromisowymi pościgami, kradzieżami przewożonych towarów i napadami z udziałem przestępców dysponujących szybkimi środkami transportu oraz przerzutami towaru przez handlarzy narkotyków (GOFAST).

Źródło: Renault