Innowacyjne Renault Latitude

Innowacyjne Renault Latitude06.12.2010
Renault Latitude odzwierciedla międzynarodowy charakter koncernu Renault. Model zaprojektowany we Francji i w Korei Południowej oraz wykorzystujący podzespoły Renault i Nissana jest przeznaczony do sprzedaży na całym świecie, ...

...z podkreśleniem ważności rynków pozaeuropejskich. Wyważone proporcje, mocny przód, masywna i dynamiczna bryła tyłu – Renault Latitude stanowi udane połączenie atrakcyjnego wyglądu i elegancji. Dzięki dużym wymiarom wnętrze nowego modelu jest przestronne i wygodne. Pasażerowie siedzący z tyłu dysponują bardzo dużą ilością miejsca na wysokości kolan (promień na wysokości kolan: 251 mm).

Innowacyjne Renault Latitude 1 Auto jest przeznaczone dla klientów zwracających uwagę na wszystkie aspekty komfortu i jakości wykończenia, dlatego też szczególną uwagę poświęcono wygodzie i dobremu samopoczuciu pasażerów. Renault Latitude jest wyposażone w innowacyjny system zapewniający wysoką jakość powietrza dzięki jonizatorowi o działaniu oczyszczającym i relaksującym. Nowy jest również fotel kierowcy z wbudowanym układem masującym z 4 trybami pracy.

Dzięki mocnym silnikom, takim jak nowa jednostka V6 dci 240, zoptymalizowanemu tylnemu zawieszeniu wielodrążkowemu, zapewniającemu lepszy kompromis pomiędzy komfortem a zachowaniem na drodze, Renault Latitude wprost zaprasza do dalekich podróży.

Latitude jest wyposażony w ABS, wspomaganie nagłego hamowania, ESC, adaptacyjne poduszki powietrzne, podwójne czujniki zderzeń bocznych, regulator-ogranicznik prędkości, system kontroli ciśnienia w oponach czy kierunkowe bi-ksenonowe reflektory.

Renault Latitude ma 4 897 mm długości, 1 832 mm szerokości, 1 483 mm wysokości w połączeniu z rozstawem osi wynoszącym 2 762 mm. Pojemność jego bagażnika to - 511 dm3 (477 dm3 w przypadku wersji z kołem zapasowym).

Innowacyjne Renault Latitude 2 Renault Latitude inauguruje nowy znak "Take care" wyróżniający modele zapewniające niezwykły poziom komfortu, m.in. dzięki nowatorskiemu systemowi obejmującemu dwufunkcyjny jonizator oraz podwójny rozpylacz zapachów, który gwarantuje czyste, zdrowe powietrze w kabinie, a także dzięki fotelowi kierowcy z wbudowanym układem masażu z 4 trybami pracy.

W ofercie wyposażenia znalazły się ponadto:

  • stanowiący podstawę oferty system 3D Sound by Arkamys® oraz wysokiej klasy Bose® Sound System;
  • podwójna oferta wbudowanych systemów nawigacji: Carminat TomTom® Live i Carminat Bluetooth® DVD;
  • zestawy głośnomówiące Bluetooth® i moduł złączy do cyfrowych urządzeń Plug & Music;
  • system wspomagania parkowania przodem i tyłem z kamerą cofania;
  • adaptacyjne kierunkowe reflektory bi-ksenonowe;
  • karta Renault hands free umożliwiająca otwarcie drzwi i uruchomienie samochodu z funkcją automatycznego blokowania drzwi po oddaleniu się kierowcy od pojazdu;
  • automatyczny hamulec postojowy.

Innowacyjne Renault Latitude 3 Zespoły napędowe Latitude to:

  • silnik benzynowy 2.0 16V (140 KM) współpracujący z 6-biegową skrzynią
  • 3 silniki wysokoprężne, w tym jednostka 2.0 dCi dostępna w dwóch poziomach mocy (dCi 150 eco² i dCi 175) oraz V6 dCi o mocy 240 KM, współpracujące z 6-biegowymi skrzyniami mechanicznymi lub automatycznymi.

O bezpieczeństwo w Latitude dbają: ABS i system wspomagania nagłego hamowania w standardzie, system kontroli toru jazdy ESC, 6 dwukomorowych poduszek powietrznych, w tym 2 dwukomorowe poduszki chroniące klatkę piersiową i miednicę oraz system dwóch czujników bocznych, napinacze i ograniczniki napięcia pasów, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich miejscach, regulator-ogranicznik prędkości oraz system kontroli ciśnienia w oponach.

Źródło: Renault