Renault Scenic i Grand Scenic - gama 2011

Renault Scenic i Grand Scenic - gama 201101.02.2011
Na początku 2011 roku gama Renault Scenic i Grand Scenic wzbogaciła się o liczne nowości i elementy wyposażenia: nowa seria limitowana Bose Edition opracowana wspólnie z marką Bose, najnowsza wersja systemu nawigacji ...

...Carminat TomTom® Live o ulepszonych parametrach technicznych i dodatkowych funkcjach, nowe tapicerki impregnowane Teflonem®, nowy kolor nadwozia Biała Perła czy nowe wzory obręczy kół ze stopu metali lekkich 17”. W połowie roku w obu modelach pojawi się najnowszy silnik wysokoprężny 1.6 dCi 130 FAP (R9M) z systemem Stop & Start. Scenic Gama 2011 dostępny jest na polskim rynku w promocyjnych cenach od 58 550 zł, a Grand Scenic Gama 2011 od 68 100 zł.

RENAULT SCÉNIC I GRAND SCÉNIC GAMA 2011

  • Seria limitowana Bose® Edition, opracowana we współpracy z marką Bose, zwraca uwagę stylistyką widoczną w zewnętrznych i wewnętrznych elementach wykończenia wyróżniających tę serię. System audio Bose® Sound dostępny w wyposażeniu standardowym tej serii limitowanej zapewnia użytkownikom najwyższą przyjemność odsłuchiwania muzyki na wszystkich miejscach.
  • Air Quality Sensor, inteligentny system kontroli powietrza w kabinie (połączony z filtrami układu klimatyzacji). W momencie, gdy czujnik wykryje zbyt wysokie stężenie szkodliwych substancji we wnętrzu pojazdu, automatycznie włącza funkcję zamkniętego obiegu powietrza.
  • Nowe tapicerki materiałowe łączone z elementami skóry ekologicznej, pokryte Teflonem® (dostępne w wersjach Bose® Edition i Privilège).
  • Nowy design ekranu TFT.
  • Renault Scenic i Grand Scenic - gama 2011 1

  • System nawigacji Carminat TomTom® Live o ulepszonych parametrach i dodatkowych funkcjach takich jak: IQ Routes (wytyczanie najdogodniejszej trasy na podstawie statystyk rzeczywistej prędkości przejazdu), wspomaganie zmiany pasa ruchu (zaawansowany system wizualizacji skrzyżowań i pasów ruchu eliminujący pomyłki przy przejeździe przez skomplikowane skrzyżowania), funkcja „Ekotrasa” (umożliwiająca wybór najbardziej ekonomicznej pod względem zużycia paliwa trasy przejazdu).

W późniejszym terminie zostaną wprowadzone usługi dodatkowe (dodatkowo płatne), stanowiące pomysłowe udogodnienie przy codziennym korzystaniu z samochodu:

HD Traffic®: najlepsza dostępna w czasie rzeczywistym informacja o ruchu drogowym w Europie. W ciągu niecałych 3 minut informacje o ruchu drogowym z obszaru Europy są zbierane i przetwarzane na serwerach TomTom®, a kierowca uzyskuje dzięki temu dokładną orientację co do długości i czasu oczekiwania w korkach. W razie potrzeby system nawigacji wyznacza nową trasę przejazdu. Z usługi tej korzysta obecnie na co dzień około miliona kierowców. Informacja o przenośnych fotoradarach (funkcja dostępna tylko w niektórych krajach): Carminat TomTom® Live jest jedynym pokładowym systemem nawigacji informującym w czasie rzeczywistym o zgłoszonych przez społeczność TomTom fotoradarach przenośnych dzięki najlepszym dostępnym na rynku bazom danych (np.: Coyote Safety Data Base CSDB na terenie Francji czy Road Angel w Wielkiej Brytanii). Wyszukiwanie lokalne Google Search®: za pomocą słów kluczowych zapewnia dostęp do 11 milionów opisanych punktów POI (z numerami telefonów, informacjami oraz opiniami społeczności Google). Pięciodniowa prognoza pogody: informacja o warunkach pogodowych na trasie przejazdu i u celu podróży.

Źródło: Renault