Renault Megane Coupe-Cabriolet Floride

Renault Megane Coupe-Cabriolet Floride08.03.2011
1 marca na rynkach europejskich do sprzedaży weszło limitowane Renault Megane Coupe-Cabriolet Floride. Seria limitowana Megane Coupe-Cabriolet jest współczesną interpretacją stylu modelu Floride.

Po flagowych modelach, będących przed wojną przedmiotem konkursów elegancji - Primaquatre, Viva, Nerva Sport – Renault wypuściło w roku 1958 model Floride, którego zadaniem było nawiązanie do tradycji marki w segmencie kabrioletów. Oparty na modelu Dauphine, Floride był kabrioletem, który uosabiał żywiołowość lat 60. i elegancję we francuskim stylu.

Renault Megane Coupe-Cabriolet Floride 1 Pojazd miał być "młodym samochodem" dla wszystkich grup wiekowych, a w pierwszej kolejności miał podbić serca kobiet lub małżeństw z małymi dziećmi. Jego mocnymi stronami były nowoczesny styl i osiągi oraz elementy komfortu odziedziczone po modelu Dauphine. To wszystko za bardzo atrakcyjną cenę. Kolory nadwozia były eleganckie i błyszczące, harmonia wnętrza odważna i wyrafinowana.

Dziś, podobnie jak 50 lat temu, klienci kupujący ten rodzaj samochodów chcą się wyróżnić i mieć przyjemność z zakupu eleganckiego i niezwykłego samochodu. Renault spełnia te pragnienia tworząc serię limitowaną, która wyróżnia się specyficznymi elementami stylistycznymi tak na zewnątrz jak i wewnątrz.

Radość życia i dyskretny urok francuskich samochodów wyrażają się za pomocą kolorów:

  • Elegancką sylwetkę podkreśla nowa, dedykowana do tego modelu barwa lakieru – kość słoniowa Floride, pastelowy odcień, bezpośrednio inspirowany katalogami z tamtej epoki.
  • 17-calowe błyszczące obręcze kół w kolorze kości słoniowej nawiązują do opon z białymi bokami, które stanowiły o oryginalności tego modelu w latach 50.
  • Wnętrze jest ogniste: czerwień – klasyczny kolor kabrioletów, ze wstawkami w kolorze kości słoniowej daje efekt elegancji i klasy oraz pozostaje w zgodzie z duchem samochodów z tamtych czasów.

Renault Megane Coupe-Cabriolet Floride 2 Na przednim błotniku jest umieszczone oldschoolowe logo Floride. Nazwa napisana chromowaną czcionką z efektem 3D, w stylu epoki, umieszczona jest również na boku karoserii przed wnęką tylnego koła. Nazwa Floride jest także widoczna na desce rozdzielczej. Gałka dźwigni zmiany biegów w kształcie stalowej kuli ma literkę "f" oprawioną tak, jak oprawia się klejnoty. Na dywanikach podłogowych widoczny jest również monogram "f". Ostatni, ale nie mniej ważny szczegół: na konsoli centralnej jest umocowana tabliczka z kolejnym numerem seryjnym. Ta ekskluzywna seria jest bowiem ograniczona do 1 200 numerowanych egzemplarzy, z czego 450 trafi na rynek francuski.

Renault Megane Coupe-Cabriolet w limitowanej serii Floride przejmuje wyposażenie seryjne wersji Privilège wzbogacone o:

  • Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17" w kolorze kości słoniowej z diamentowym połyskiem.
  • Pakiet Easy: automatyczny hamulec postojowy i system kontroli ciśnienia w oponach.
  • Pakiet City: system wspomagania parkowania przodem i tyłem oraz elektrycznie składane lusterka boczne.
  • Carminat TomTom® Live.

Seria limitowana Floride dostanie najlepszy silnik modelu Megane Coupe-Cabriolet pośród tych, które są oferowane w każdym z krajów sprzedaży tego modelu. We Francji będzie to wyłącznie silnik dCi 130 FAP, z mechaniczną, 6-biegową skrzynią biegów, gwarantującą płynną jazdę i wysoki poziom komfortu. We Francji cena modelu wynosić będzie 31 500 euro, a jego sprzedaż rozpocznie się w trakcie akcji otwartych drzwi w dniach od 10 do 14 marca.


Źródło: Renault