Nowe Renault Twingo - jeszcze bardziej atrakcyjne

Nowe Renault Twingo - jeszcze bardziej atrakcyjne14.09.2011
Nowe Renault Twingo jest pierwszym modelem w gamie, w którym wprowadzono nowy design marki Renault. Auto, które wejdzie do sprzedaży na początku 2012 roku posiada pewne elementy stylistyczne zaprezentowane w ...

...najnowszych samochodach koncepcyjnych, które pojawią się we wszystkich przyszłych samochodach Renault. Nowe tendencje stylistyczne są szczególnie dobrze widoczne, gdy patrzymy na przód Nowego Twingo. Logo Renault na masce zostało powiększone i jest ustawione bardziej pionowo. Doskonale wyeksponowane na czarnym tle z mocą podkreśla markę. Model nawiązuje do Twingo pierwszej generacji o wyrazistym i sympatycznym przodzie. Dynamiczny i wesoły charakter auta podkreślają światła przeciwmgłowe i okrągłe światła pozycyjne umieszczone ponad osłoną chłodnicy. Reflektory z wyraźnie widoczną „powieką” przypominają oczy.

Nowe Renault Twingo - jeszcze bardziej atrakcyjne 1 Oferta dotychczasowych kolorów nadwozia została wzbogacona o nowe, ciepłe i oryginalne kolory - Fuchsia i Bleu Bermudes. Wnoszą one oryginalny i wesoły akcent, doskonale pasujący do miejskich samochodów. W zależności od kraju Nowe Twingo może być również dostępne w opcji z elektrycznie otwieranym płóciennym dachem.

Z tyłu, obok głównych świateł, pojawiły się nowe funkcjonalne lampy, umieszczone na tylnej klapie, które doskonale podkreślają linię auta zapewniając spójność stylistyczną z przodem samochodu. Stwarzają one wrażenie krągłości i dynamiki. Zaokrąglone tylne zderzaki i wyprofilowanie dolnej części klapy wpływają na złagodzenie linii samochodu. W ofercie 24 obręczy kół i kołpaków pojawiły się nowe felgi, o mocnym designie (z czarnym, diamentowym połyskiem) poprawiające aerodynamikę auta i przyczyniające się do zmniejszenia emisji CO2.

W kabinie dynamiczny charakter Twingo dodatkowo wzmacniają doskonale dobrane materiały i kolorystyka. Każda z oferowanych tapicerek ma inny charakter. Na siedzeniach pojawiły się nowe obicia z lamówkami w kontrastowych odcieniach. Przeszycia i wszystkie elementy pokryte skórą lub skórą ekologiczną są również dopasowane kolorystycznie. Na drzwiach i przełącznikach klimatyzacji pojawiają się kolorowe elementy. Boczne nawiewy są dostępne w kilku wersjach wykończenia (Lśniąca Czerń, Błękit Majorelle, Zieleń Anyżowa oraz Szary), a pokrętła regulacji ustawienia są chromowane. W zależności od kraju poszczególne wersje posiadają wyraźnie odmienny charakter – mogą być bardziej męskie lub sportowe – jak w przypadku Dynamique R.S., GT i Gordini – lub komfortowe, wręcz kobiece w konfiguracji Privilège i Initiale.

Wraz z Nowym Twingo Renault wprowadza zupełnie nową kolekcję pięciu naklejek dachowych w uzupełnieniu do dziesięciu dotychczas dostępnych. Każda z montowanych fabrycznie naklejek ma inny, ciekawy charakter, a zróżnicowane wzory tworzą odmienne klimaty. Dwie spośród nowych naklejek są dopasowane do wnętrza i tapicerki Nowego Twingo.

Nowe Renault Twingo - jeszcze bardziej atrakcyjne 2 Klienci mogą również wybrać lusterka boczne i końcówki listew bocznych w innym kolorze, wybranym z oferty kolorów lakieru Twingo, kontrastowym w stosunku do głównego koloru nadwozia. Efekt końcowy może być niezwykle wyrazisty lub zaskakujący, ale zawsze będzie to harmonijne zestawienie umożliwiające personalizację auta. Personalizację ułatwia również zabawny system konfiguracji online. Dzięki atrakcyjnej cenie personalizacja jest dostępna dla wszystkich. Każdy będzie mógł powiedzieć „to jest naprawdę moje Twingo!”

Na stoisku Renault goście odwiedzający salon we Frankfurcie będą mogli zobaczyć wizualizację i skonfigurować Nowe Twingo. Dzięki ciekawemu i interaktywnemu systemowi rozpoznawania ruchów ciała z wykorzystaniem kamery każdy będzie mógł stworzyć swoje własne Twingo. Wystarczy wybrać i zamontować poszczególne elementy personalizacji udostępnione na wirtualnej palecie na telebimie. Efekt końcowy można opublikować w sieci.

Luksus à la française - show car Nowe Twingo Mauboussin
Renault i Mauboussin, słynny jubiler z placu Vendôme w Paryżu, prezentują unikalny show car Twingo. Jest on wyeksponowany, podobnie jak klejnot w świetlnej, pulsującej życiem oprawie. Alain Nemarq, Prezes Mauboussin podkreśla, że luksus to możliwość realizacji marzeń, luksus wyraża również emocje i doskonałość. Wspólnym celem Renault i Maboussin jest umożliwienie jak największej liczbie kobiet realizacji marzeń motoryzacyjnych, marzeń o doskonałości przesyconych emocjami. Twingo Mauboussin to luksus naszych czasów. W projekcie tym słynny artysta jubiler oraz styliści Renault mogli w pełni pokazać swój talent i wrażliwość artystyczną poprzez dobór koloru, zmysłowych materiałów czy kształtów. Wynik doskonale oddaje kreatywne podejście i swobodę twórczą obu partnerów projektu. Nadwozie w kolorze Brun Tourmaline i czekoladowa tonacja wnętrza sprawiają, że Twingo Mauboussin wygląda przepysznie. Decydując się na współpracę z Renault postawiliśmy na francuską doskonałość - dodał Alain Nemarq.

Nowe Renault Twingo - jeszcze bardziej atrakcyjne 3 Przestrzeń i możliwości zmiany aranżacji wnętrza godne pozazdroszczenia
Dzięki swojej konstrukcji Nowe Twingo godzi kompaktowe wymiary zewnętrzne z dużą ilością miejsca w kabinie. Ten niezwykle przestronny miejski samochód może się poszczycić dużą ilością miejsca na nogi (promień na wysokości kolan wynosi 22 cm), co stanowi najlepszy wyniki w tej kategorii. Do renomy Twingo przyczyniły się również bogate możliwości zmiany konfiguracji wnętrza. Wyposażone w dwa oddzielne i niezależnie przesuwane siedzenia z tyłu, Twingo stawia na praktyczne rozwiązania. Pojemny bagażnik (od 230 do 959 dm3), liczne schowki i pomysłowe rozwiązania dostępne w ofercie akcesoriów są wprost idealne zarówno podczas wypadów na zakupy jak i wyjazdów na wieś.

Dynamiczne, ekonomiczne i jak zawsze przyjazne dla środowiska Mocne silniki sprawiają, że Nowe Twingo świetnie sprawdza się w trasie. Silnik 1.2 TCe 100 KM, o wysokim momencie obrotowym (maks. 155 Nm) dostępnym już na niskich obrotach, zapewnia przyjemność jazdy typową dla silników o większej pojemności przy znacznie niższym spalaniu. We flagowych jednostkach Twingo, takich jak silnik benzynowy 1.2 16V o mocy 75 KM lub silniki wysokoprężne dCi 75 i dCi 85 wprowadzono liczne ulepszenia. W powiązaniu z równoczesną optymalizacją aerodynamiki pozwoliło to na znaczące obniżenie zużycia paliwa i emisji gazów cieplarnianych i to bez obniżenia przyjemności jazdy. Uzyskiwane przez Twingo zużycie paliwa (3,4 l dla jednostek dCi 75 i 85) plasuje ten model na najlepszym poziomie w tej kategorii.

W 2012 roku Nowe Twingo osiągnie wzorcowe poziomy emisji CO2: 85 g/km w przypadku silników dCi 75 i 85 oraz 102 g w przypadku silnika benzynowego 1.2 16V 75 KM. Nowe Twingo jest jednym z nielicznych samochodów miejskich, które dysponują oszczędnym i mocnym silnikiem diesla spełniającym normy Euro 5.

Nowe Renault Twingo - jeszcze bardziej atrakcyjne 4 Praktyczne i uniwersalne
Nowe Twingo zbudowane na płycie podłogowej Clio, zapewnia wzorowe trzymanie się drogi i poziom komfortu. Dysponuje wszelkimi zaletami samochodu przeznaczonego do długich podróży i wyróżnia się imponującym zasięgiem. Przy ekonomicznym stylu jazdy na jednym baku można pokonać 1000 km w przypadku silnika wysokoprężnego lub 750 km w przypadku Twingo napędzanego silnikiem benzynowym. Dzięki kompaktowym wymiarom i imponującej zwrotności Nowe Twingo wszędzie się zmieści i zaparkuje. Wspaniale sprawdza się zarówno w mieście, jak i na trasie.

Nowoczesne auto z ofertą multimedialnych radioodtwarzaczy
Już podstawowe modele radioodtwarzaczy dostępne w ofercie Nowego Twingo są wyposażone w funkcje Bluetooth® i audio-streaming oraz gniazda USB. Pozwala to na korzystanie z muzyki zapisanej na zewnętrznych nośnikach: mp3, telefonie czy pendrivie. Również i pod tym względem Nowe Twingo spełnia standardy modeli Renault z wyższych segmentów. W ofercie akcesoriów są dostępne złącza do iPhonów i iPod Touch najnowszej generacji. Dzięki aplikacji opracowanej przez Renault radioodtwarzacze posiadają nawigację GPS. Urządzenie łączy się poprzez Bluetooth® z samochodem analizując w czasie rzeczywistym ekologiczny styl jazdy kierowcy i przekazuje mu porady umożliwiające obniżenie spalania.


Źródło: Renault