Renault przedstawia nowy model Pulse w Indiach

Renault przedstawia nowy model Pulse w Indiach14.11.2011
Renault po raz pierwszy prezentuje model Pulse, dobrze wyposażony samochód miejski opracowany specjalnie na rynek indyjski przez Centrum Designu Renault w Bombaju. Samochód ten wejdzie do sprzedaży w styczniu 2012 roku.

Pulse jest adresowany do młodych, aktywnych ludzi podnoszących swą pozycję społeczną. Jest to obecnie bardzo silnie rozwijająca się grupa w Indiach.

Renault przedstawia nowy model Pulse w Indiach 1Sportowa linia nadwozia samochodu, jego zachowanie na drodze oraz wyposażenie takie jak karta pozwalająca na otwieranie drzwi i rozruch silnika bez użycia kluczyka czy składane lusterka wsteczne zapewniają pozycjonowanie tego modelu na najwyższym poziomie segmentu A-B. Ponadto klienci będą mogli skorzystać z oferty gwarancyjnej „4 lata spokoju” oraz z usługi Renault „Complete Care”.

Doświadczenia z Formuły 1 dostępne dla wszystkich
Pulse będzie wyposażony w silnik wysokoprężny 1.5 dCi, najlepiej sprzedający się silnik Renault zarówno w Indiach, jak i na całym świecie. Jest on szczególnie dobrze przystosowany do jazdy miejskiej dzięki bardzo niskiemu zużyciu paliwa – co jest zasadniczym atutem na rynku indyjskim – nie wpływającym przy tym niekorzystnie na komfort prowadzenia samochodu.

Sprawność, niezawodność i elastyczna praca tej jednostki nawiązują do zalet silnika RS27 zbudowanego przez zespół Renault Sport F1. Ta wyczynowa konstrukcja umożliwiła stajni wyścigowej Red Bull Racing i Sebastianowi Vettelowi zdobycie mistrzostwa świata konstruktorów i kierowców w Formule 1 FIA. Renault zawsze dążyło do przenoszenia nowych technologii ze sportu wyczynowego do produkcji seryjnej. Dzięki temu prace nad podwyższeniem sprawności energetycznej jednostek napędowych wykorzystywanych w Formule 1 poprzez ograniczenie oporów tarcia pozwoliły na wprowadzenie ulepszeń w silniku 1.5 dCi.

Renault przedstawia nowy model Pulse w Indiach 2 Pulse: zaprojektowany i wyprodukowany w Indiach
Zaprojektowany w Centrum Designu Renault w Bombaju model Pulse będzie wytwarzany w zakładzie Aliansu w Chennai (dawniej Madras), gdzie produkowane będą również silniki. Zakład ten spełnia wszystkie kryteria jakościowe Aliansu, a wdrożony tam system produkcyjny oparty jest na wiedzy i doświadczeniach zarówno Renault jak i Nissana. Wyroby obu firm mogą być wytwarzane na tej samej linii produkcyjnej. Dzięki wykorzystaniu płyty podłogowej Nissana Micry, Renault ograniczyło koszty i czas opracowania nowego modelu. Pulse jest więc doskonałym przykładem współpracy w ramach Aliansu Renault-Nissan.

Pierwsze zamówienia na Pulse będzie można składać podczas najbliższego Salonu Samochodowego w New Delhi, w styczniu 2012 roku.

Źródło: Renault