Renault Laguna Coupe gama 2012

Renault Laguna Coupe gama 201208.12.2011
Trzy lata po wprowadzeniu do sprzedaży, Laguna Coupe powraca z początkiem przyszłego roku z całkiem nową gamą 2012. Po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności na targach motoryzacyjnych w Bolonii (otwartych do 11 grudnia) ...

...samochód posiada całkiem nowy wygląd reflektorów dzięki wprowadzeniu świateł przednich do jazdy dziennej LED w wyposażeniu seryjnym.

Renault Laguna Coupe gama 2012 1Nowe obręcze kół 18” są dostępne dla wersji GT, która jest oferowana z dopracowanym przez Renault Sport Technologies systemem 4Control - opcjonalnie również w wersji Monaco GP. To nowatorskie rozwiązanie na rynku samochodowym przeznaczone jest dla klientów pragnących korzystać z zalet 4 kół skrętnych. Poza łatwością prowadzenia godną samochodów miejskich (promień skrętu kół Renault Clio), system 4Control oferuje zwiększoną stabilność oraz sprawia, że pojazd trzyma się drogi niczym auto sportowe. Równocześnie zapewnia nieporównywalne bezpieczeństwo (sytuacje mijania przy odmowie pierwszeństwa przejazdu, hamowanie w warunkach niesymetrycznych na śliskim podłożu, optymalizacja regulacji ESC).

wracając do wyglądu zewnętrznego - w wersji GT będzie można teraz zamówić lakier Biała Perła, który przyczynił się do sukcesu limitowanej serii Monaco GP. GT będzie również oferowana w wariancie dwubarwnym, z dachem w kolorze Czarnej Perły i nadwoziem pokrytym dowolnym, dostępnym lakierem metalizowanym. Wyrafinowany styl wnętrza wzmacnia elegancka, ciemnografitowa, skórzana tapicerka oferowana w wyposażeniu seryjnym wersji GT.

Renault Laguna Coupe gama 2012 2 Laguna Coupe może być wyposażona w następujące w silniki:

  • 2.0 T 205 – jednostka benzynowa,
  • 2.0 dCi z 3 poziomami mocy: 150, 175 (z automatyczną skrzynią biegów) i 180 KM – jednostki Diesel

Wszystkie silniki Diesla posiadają filtr cząstek stałych DPF/FAP i spełniają normy emisji spalin Euro 5. Mogą występować w parze z manualną lub automatyczną 6-stopniową skrzynią biegów.

Nowatorskie rozwiązania w silniku: Coupe jest dostępne z jednostką 2.0 dCi 150 z układem Energy Smart Management (ESM). Z takim wyposażeniem technologicznym silnik emituje jedynie 126 g CO2 / km, czyli o 7% mniej niż poprzednia wersja. W wariantach o mocy 175 i 180 KM również zredukowano emisję spalin, w pierwszym o 9, a w drugim 6 gramów, a to dzięki wprowadzeniu układu ESM.

Renault Laguna Coupe gama 2012 3 Zasada działania układu Energy Smart Management (ESM) polega na optymalizacji zarządzania ładowaniem alternatora:

  • odciążenie alternatora przy podwyższonym spalaniu (przyspieszenie): akumulator dostarcza energii
  • odzyskanie energii przez alternator podczas fazy zwalniania i hamowania: doładowanie akumulatora.

Klienci będą mogli wybrać Lagunę Coupe w jednym z dwóch wariantów wyposażeniowych. Limitowana seria Monaco GP stanowi obecnie część oferty. Laguna Coupe Gama 2012 wyposażona jest seryjnie w światła do jazdy dziennej typu LED, nawigację Carminat TomTom®, Audio Connection Box oraz złącze Bluetooth®.

Źródło: Renault