Limitowane Renault Megane Coupe Cabriolet Floride

Limitowane Renault Megane Coupe Cabriolet Floride13.02.2012
Po sukcesach odniesionych w zeszłym roku, Renault wprowadza na rynek europejski nową, limitowaną edycję Megane Coupe Cabriolet o nazwie Floride. Jego atuty: parametry użytkowe i wyposażenie na najwyższym poziomie w połączeniu ...

...ze stylistką i koncepcją legendarnego Renault Floride z lat 60.

Lata 60.: Floride staje się symbolem elegancji, atrakcyjności, lekkości i nowego, nastawionego na przyjemność stylu życia. 2011: Megane Coupe Cabriolet wnosi ze sobą powiew stylu Floride na Festiwal w Cannes. 2012: Megane Coupe Cabriolet Floride nabiera jeszcze większej klasy dzięki skórzanej, dwubarwnej tapicerce w kolorze głębokiej czerwieni i kości słoniowej. Premierowej prezentacji dokonano na Salonie Samochodowym w Brukseli − 10 stycznia.

Limitowane Renault Megane Coupe Cabriolet Floride 1 Pod względem stylistycznym Megane Coupe Cabriolet wyróżnia się nadwoziem w kolorze kości słoniowej oraz wnętrzem z dwubarwną, utrzymaną w kolorze głębokiej czerwieni i kości słoniowej skórzaną tapicerką. Przyjrzyjmy się bliżej temu utrzymanemu w duchu Floride modelowi Renault Megane Coupe Cabriolet.

Na zewnątrz elegancki, panoramiczny dach w kolorze błyszczącej, „fortepianowej” czerni pozwala świetnie wyeksponować utrzymane w stylu „vintage” nadwozie w unikalnym odcieniu kości słoniowej. Ten pastelowy kolor jest bezpośrednio zainspirowany katalogami aut z lat 60. Obręcze kół 17-calowe o diamentowym połysku, także w kolorze kości słoniowej, nawiązują do tak modnych w latach 60. opon z białymi bokami. Utrzymane w stylu retro logo Floride umieszczone jest na przednich błotnikach. Złożony z trójwymiarowych, chromowanych, utrzymanych w stylu lat 60. liter napis "Floride" również znalazł się na bokach pojazdu, tuż przed tylnymi nadkolami.

Wnętrze auta jest swoistym hołdem dla pierwowzoru Floride. Utrzymana w tonacji głębokiej czerwieni i kości słoniowej skórzana tapicerka przyciąga uwagę i wyróżnia ten model spośród innych aut. W tych samych kolorach głębokiej czerwieni i kości słoniowej wykończona jest obszyta licową skórą kierownica. To ucieleśnienie elegancji coupe.

Czerwoną deskę rozdzielczą z biegnącą poziomo wstawką w kolorze kości słoniowej ozdabiają chromowane litery składające się na napis Floride. Gałka dźwigni zmiany biegów w kształcie metalowej kuli ozdobiona jest monogramem z literą „f”. Monogram ten pojawia się również na obszytych czerwoną nicią dywanikach podłogowych. I ostatni, ale nie mniej ważny szczegół: na środkowej konsoli umocowana jest tabliczka z kolejnym numerem seryjnym.

Limitowane Renault Megane Coupe Cabriolet Floride 2 W Megane Coupe Cabriolet Floride 2012 wykorzystano jednostkę TCe 130 gwarantującą dynamiczne przyspieszenia i pełen komfort jazdy. Silnik ten wyposażony jest w najnowsze rozwiązania z zakresu downsizingu – pomimo pojemności 1,4 l dysponuje momentem obrotowym typowym dla silnika 2,0 l oraz mocą silnika o pojemności 1,8 l. Megane Coupe Cabriolet Floride 2012 to nowoczesne technologie, wysoki komfort i przyjemność prowadzenia.

W Megane Coupe Cabriolet Floride 2012 oferowane są w standardzie m.in. następujące systemy i elementy wyposażenia:

  • odnoszące komfort: automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja, karta Renault Hands Free, siatka zapobiegająca zawirowaniom powietrza i szyba przeciwwiatrowa, elektrycznie składane lusterka boczne, ułatwiający dostęp do tylnych siedzeń system „easy-entry” z pamięcią ustawienia;
  • wspomaganie prowadzenia: regulator-ogranicznik prędkości, automatyczny hamulec postojowy, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, system wspomagania parkowania tyłem, wycieraczki przedniej szyby o zmiennej częstotliwości pracy z czujnikiem deszczu;
  • bezpieczeństwo: sześć poduszek powietrznych (czołowe, boczne oraz zapobiegające zjawisku tzw. nurkowania), ABS z układem wspomagania nagłego hamowania AFU, system kontroli toru jazdy ESC, pałąki przeciwkapotażowe, zagłówki chroniące okolice szyi przed urazami w przypadku tylnego zderzenia, koło zapasowe;
  • multimedia: system nawigacji Carminat TomTom®, wysokiej klasy radioodtwarzacz CD MP3, 3D Sound By Arkamys® z Bluetooth® i Plug & Music.

Dostępne na terenie Francji wyłącznie w kolorze Kości Słoniowej Megane Coupe Cabriolet Floride jest oferowane w innych krajach również w kolorze Czerwień Grenat. Kość słoniowa czy czerwień? W większości krajów na terenie Europy, w tym również w Polsce oraz w kilku krajach pozaeuropejskich, Megane Coupe Cabriolet Floride 2012 oferowane są po atrakcyjnych cenach w dwóch wersjach kolorystycznych. Na polski rynek trafi tylko 5 numerowanych egzemplarzy Floride w kolorze Czerwień Grenat.

Źródło: Renault