Renault ogłasza ceny Zoe na rynku francuskim

Renault ogłasza ceny Zoe na rynku francuskim14.03.2012
Z okazji Salonu Samochodowego Genewa 2012 firma Renault ogłosiła ceny w pełni elektrycznego hatchbacka ZOE i rozpoczęła przyjmowanie rezerwacji na ten model na stronie internetowej. Renault ZOE trafi na wybrane rynki europejskie jesienią 2012 roku ...

...i będzie produkowane w zakładach w miejscowości Flins (Francja). Renault ZOE będzie oferowane na terenie Francji za cenę od 15 700 euro brutto w bogato wyposażonej w standardzie podstawowej wersji ZOE Life, z wbudowanym, multimedialnym tabletem Renault R-Link, układem ładowania Cameleon i automatyczną klimatyzacją. Dwie najwyższe wersje, ZOE Zen i ZOE Intens, będą oferowane za cenę od 17 500 euro brutto. Koszt najmu akumulatora przy umowie na 36 miesięcy z rocznym przebiegiem do 12 500 km będzie wynosił od 79 euro brutto miesięcznie.

Renault ogłasza ceny Zoe na rynku francuskim 1 Pod wieloma względami jest to pierwszy taki samochód na świecie:

 • Pierwszy produkowany na wielką skalę samochód elektryczny w cenie od 15 700 euro brutto1 (na terenie Francji).
 • Pierwszy produkowany na wielką skalę samochód elektryczny z homologowanym według standardu NEDC zasięgiem 210 km.
 • Pierwszy samochód wyposażony w standardzie w system „Range OptimiZEr”, pozwalający zwiększyć rzeczywisty zasięg pojazdu dzięki trzem innowacyjnym rozwiązaniom: układowi hamowania z systemem odzyskiwania energii nowej generacji, pompie ciepła i oponom Michelin Energy E-V o wysokiej efektywności energetycznej w każdych warunkach jazdy. Na przykład na trasach podmiejskich użytkownik będzie mógł pokonywać dystanse w granicach od 100 km w niskich temperaturach do 150 km w temperaturach umiarkowanych.
 • Pierwszy elektryczny samochód przystosowany do ładowania akumulatora ze źródła o dowolnej mocy aż do 43 kW w czasie od 30 minut do 9 godzin dzięki pokładowemu układowi ładowania Cameleon. Na przykład ładowanie ZOE z szybszego terminala nowej generacji o mocy 22 kW trwa jedynie godzinę. Terminale te są prostsze i mniej kosztowne do zainstalowania od aktualnych terminali szybkiego ładowania. Ten pośredni poziom mocy źródła jest korzystniejszy dla utrzymania żywotności akumulatora i ma mniejszy wpływ na sieć elektryczną niż szybkie ładowanie ze źródła o mocy 43 kW.
 • Pierwszy elektryczny samochód umożliwiający masowy rozwój sieci terminali szybkiego ładowania, prostszych i do 4 razy tańszych.
 • Pierwszy prezentowany przez Renault model wyposażony w Renault R-Link: pokładowy, multimedialny system łączności ze światem.
Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu ZOE, Renault umożliwia nabycie samochodu o zerowej emisji szerokim rzeszom użytkowników. ZOE to pierwszy model zaprojektowany od podstaw jako auto w 100% elektryczne, dostępne za cenę od 15 700 euro brutto i idealnie przystosowane do codziennego użytku.

Renault ogłasza ceny Zoe na rynku francuskim 2 ZOE LIFE - elektryczna doskonałość na co dzień
W Renault ZOE, poczynając od wersji Life, zastosowane zostały wszystkie rozwiązania zwiększające prostotę jego użytkowania, zasięg oraz zakres łączności ze światem. Jest ono wyposażone w:

 • System Range OptimiZEr.
 • System ładowania Cameleon.
 • System Renault R-Link z dużym, 7-calowym, dotykowym ekranem i funkcją poleceń głosowych, umożliwiającym pełną obsługę systemów pokładowych bez odrywania wzroku od drogi. Obejmuje on: nawigację Carminat TomTom® Live (na wybranych rynkach), zarządzanie elektrycznymi funkcjami pojazdu, odsłuchiwanie muzyki, aplikacje pobierane za pośrednictwem R-Link Store, obsługę e-maili i wiele innych.
 • Pakiet My Z.E. Connect do zdalnego przeglądania informacji dotyczących zasięgu auta za pośrednictwem Smartphone’a lub komputera.
 • System Z.E. Voice - generator zewnętrznych sygnałów dźwiękowych ostrzegających pieszych o zbliżaniu się auta. Kierowca ma do wyboru 3 rodzaje dźwięków: Pure, Glam i Sport.
 • Funkcję Tryb eko, pozwalającą chronić zasięg auta poprzez inteligentne obniżanie wydajności układu klimatyzacji i mocy silnika. Funkcja ta jest aktywowana za pomocą przełącznika umieszczonego na środkowej konsoli.
 • Szereg innych, zwiększających poziom komfortu systemów, takich jak automatyczna klimatyzacja czy wstępne ogrzewanie/schładzanie kabiny.

ZOE ZEN troszczy się o swoich pasażerów
ZOE Zen ze znakiem „Take Care by Renault” z utrzymaną w jasnych kolorach, pełną światła kabiną zapewnia maksimum komfortu i dobrego samopoczucia. Jest ono wyposażone w:

Renault ogłasza ceny Zoe na rynku francuskim 3

 • Rozpylacz aktywnych zapachów o właściwościach relaksujących lub stymulujących. Skuteczność działania tych zapachów została udowodniona w ramach badania przeprowadzonego przez niemiecki instytut Psyrecon.
 • Jonizator powietrza o podwójnym działaniu oczyszczająco-relaksującym. Funkcja oczyszczająca usuwa bakterie z powietrza docierającego do kabiny. W trybie relaksującym urządzenie generuje jony ujemne w celu przywrócenia równowagi z jonami dodatnimi, obecnymi w nadmiarze w zamkniętych przestrzeniach.
 • Czujnik skażenia powietrza wykrywający nagłe wzrosty zanieczyszczeń w powietrzu i automatycznie włączający zamknięty obieg powietrza w kabinie.
 • Znacznie łatwiejsza do czyszczenia, pokryta powłoką z Teflonu® tapicerka siedzeń. Dzięki tej niewidocznej i bezwonnej powłoce, tapicerka siedzeń jest nieprzemakalna i odporna na zabrudzenia.

ZOE INTENS ze swoim czarnym wystrojem w stylu high-tech podkreśla dynamiczny charakter ZOE ZOE INTENS jest wyposażone w standardzie we wspomaganie parkowania z kamerą cofania. Oferta dotycząca wersji ZEN i INTENS obejmuje również:

 • Nagłośnienie 3D Sound by Arkamys, którego zalety użytkownicy będą mogli w pełni docenić dzięki bezgłośnej pracy ZOE.
 • Kartę Renault Hands Free.
 • Specjalnie dopracowane pod względem aerodynamiki aluminiowe obręcze kół 16’’ Aerotronic o rysunku przypominającym śrubę.
 • Pakiet My Z.E. Inter@ctive do zdalnego włączania lub wyłączania ładowania akumulatora, zdalnego programowania ładowania (tylko z komputera) oraz uruchamiania - niezwłocznego lub w wybranym momencie - wstępnej klimatyzacji kabiny za pośrednictwem smartphone’a lub komputera.
 • Pakiet Digital umożliwiający dostęp do aplikacji za pośrednictwem R-Link Store.

Już przy dokonywaniu rezerwacji klienci będą mogli wybrać:

 • Jeden z 6 kolorów nadwozia (dostępny w opcji lakier metalizowany od 470 euro brutto).
 • Aluminiowe obręcze kół 16’’ (500 euro brutto w przypadku ZOE Life) lub 17’’ (250 euro brutto w przypadku ZOE Zen i Intens).

Źródło: Renault