Nowe Renault Clio Sport już we wrześniu

Nowe Renault Clio Sport już we wrześniu27.07.2006
Konstruktorzy nowego Renault Clio RS podjęli ambitne wyzwanie zachowania oryginalnego charakteru Clio III, a jednocześnie wyeksponowania jego zalet konstrukcyjnych i dynamiki. Ten wyjątkowy samochód już od września będzie dostępny w Polsce ...

Konstruktorzy nowego Renault Clio RS podjęli ambitne wyzwanie zachowania oryginalnego charakteru Clio III, a jednocześnie wyeksponowania jego zalet konstrukcyjnych i dynamiki. Ten wyjątkowy samochód, zapewniający unikalne osiągi i przyjemność prowadzenia, już od września będzie dostępny w Polsce.

Nowe Renault Clio Sport już we wrześniu 1 Nowe Clio Renault Sport, jako pierwszy samochód w tym segmencie wprowadza dyfuzor – technologię wywodzącą się z Formuły 1. Ten element wyposażenia, podobnie jak wyloty powietrza w przednich, poszerzonych błotnikach, podkreśla sportowy charakter oraz zapewnia mu doskonałe własności aerodynamiczne, natomiast przednie zawieszenie z niezależnym sworzniem gwarantuje precyzyjne i pewne prowadzenie pojazdu.

Nowe Clio Renault Sport zostało wyposażone w nową wersję silnika wolnossącego 2.0 16V, który jeszcze mocniej podkreśla sportowy charakter tego auta. Moc jednostki została zwiększona do 200 KM, co daje 100 KM na 1 litr pojemności skokowej. Jest to najlepszy stosunek mocy do pojemności w tej kategorii. Wynik ten uzyskano między innymi dzięki poprawie stopnia sprężania. Wprowadzone zmiany nie tylko podnoszą moc silnika, ale również i moment obrotowy, który wynosi 215 Nm przy 5 550 obr/min. Jest to najwyższy moment w tej kategorii, niezwykle przydatny w codziennej eksploatacji. W połączeniu z 6-biegową skrzynią, ten elastycznie pracujący i mocny silnik zapewnia sportowe osiągi i wysokiej klasy przyjemność prowadzenia auta.

Nowe Clio Renault Sport jest montowane w zakładzie w Dieppe, gdzie powstają sportowe auta marki Renault. Samochód, który pojawi się na naszym rynku we wrześniu, już teraz można zamawiać u koncesjonerów. Cena wersji podstawowej wynosi 88 tysięcy złotych.

Źródło: Renault