Skoda Kodiaq 2024 - premiera drugiej generacji modelu

Skoda Kodiaq 2024 - premiera drugiej generacji modelu06.10.2023
Skoda prezentuje drugą generację modelu Kodiaq z nową koncepcją wnętrza, pięcioma jednostkami napędowymi, a także wersją hybrydową typu plug-in z zasięgiem elektrycznym ponad 100 kilometrów.

Skoda prezentuje drugą generację modelu Kodiaq z nową koncepcją wnętrza, która zawiera elementy wyprodukowane zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i przenosi wydajność na wyższy poziom. Nowa Skoda Kodiaq jest opcjonalnie wyposażona w 13-calowy wyświetlacz systemu Infotainment, innowacyjne pokrętła Skoda Smart Dials z dotykowymi elementami sterującymi oraz nowe wnętrza Design Selections.

Skoda Kodiaq 2024

Skoda Kodiaq 2024

Pięć jednostek napędowych o mocy od 110 kW (150 KM) do 150 kW (204 KM) obejmuje także, po raz pierwszy, wersję hybrydową typu plug-in oferującą zasięg elektryczny ponad 100 kilometrów. Dwa topowe silniki są standardowo połączone z napędem na cztery koła.

Debiutują również najnowsze generacje reflektorów Matrix LED i systemu Dynamic Chassis Control. Do tej pory wyprodukowano 841 900 egzemplarzy modelu Kodiaq, który znalazł nabywców na 60 rynkach na całym świecie. Od 2016 roku seria ta zdobyła ponad 40 międzynarodowych nagród.

"Nasz nowy SUV ma wszystko, czego potrzeba, aby być godnym następcą linii Skoda Kodiaq. Nowy model przenosi doceniane przez klientów cechy Skody na wyższy poziom: oferuje więcej przestrzeni, więcej funkcji i więcej wydajności. Dzięki wprowadzonym innowacjom, takim jak najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i wspomagania, inteligentne pokrętła czy eleganckie materiały wewnętrzne i elementy nowego języka projektowania Modern Solid, model Kodiaq nowej generacji sprawi, że codzienne podróże staną się jeszcze bardziej satysfakcjonujące."
Skoda Kodiaq 2024

"Poszerzyliśmy również naszą ofertę wysoce wydajnych układów napędowych, wprowadzając hybrydę plug-in o zasięgu elektrycznym ponad 100 km, co zwiększa nasze zaangażowanie w zrównoważoną mobilność. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku, model Kodiaq odegrał kluczową rolę w rozwoju Skody, trafiając w gusta nawet wymagających klientów. Nowy model Kodiaq jest doskonale przygotowany do kontynuowania sukcesu poprzednika" – mówi Klaus Zellmer, Prezes Zarządu Škoda Auto.

Nowa konstrukcja, większa trwałość i innowacyjne technologie

Z zewnątrz wzrok od razu przyciągają reflektory TOP LED Matrix. We wnętrzu tekstylia z recyklingu i ekologicznie garbowana skóra odzwierciedlają wyraźny nacisk marki na zrównoważony rozwój. Model oferuje również nową koncepcję wnętrz Design Selections z pakietami opcjonalnymi. W środku pojazdu znajduje się wyposażenie takie jak opcjonalny, wolnostojący wyświetlacz systemu Infotainment o przekątnej 13 cali. Po raz pierwszy opcjonalnie dostępny jest wyświetlacz head-up. Dźwignia zmiany biegów jest teraz zamontowana na kolumnie kierownicy, co nadaje konsoli środkowej bardziej uporządkowany wygląd.

Skoda Kodiaq 2024

Nowe inteligentne pokrętła Smart Dials są pierwszym tego typu rozwiązaniem marki. Łączą one dotykowe elementy sterujące z 32-milimetrowym wyświetlaczem cyfrowym, zapewniając intuicyjny, łatwy dostęp do wielu funkcji pojazdu i systemu Infotainment. Nowy Phone Box umożliwia jednoczesne indukcyjne ładowanie dwóch smartfonów (dostarczając 15 W mocy), a przy okazji chłodząc urządzenia.

Premiera hybrydy typu plug-in z zasięgiem elektrycznym ponad 100 km

Nowy model jest dostępny z dwoma silnikami benzynowymi oraz dwoma silnikami wysokoprężnymi o mocy od 110 kW (150 KM) do 150 kW (204 KM), a także, po raz pierwszy, w wersji hybrydowej typu plug-in, oferującej moc systemową 150 kW (204 KM) i zasięg elektryczny wynoszący ponad 100 kilometrów.

Silnik benzynowy 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) oznacza debiut technologii miękkiej hybrydy w modelu Kodiaq. Jednostka benzynowa 2.0 TSI o mocy 150 kW (204 KM) i diesel 2.0 TDI o mocy 142 kW (193 KM) są standardowo wyposażone w napęd na cztery koła. Wszystkie jednostki napędowe są standardowo powiązane z automatyczną skrzynią biegów DSG.

Skoda Kodiaq 2024

Ponad 40 prestiżowych nagród dla modelu Kodiaq pierwszej generacji

Skoda wprowadziła na rynek pierwszą generację Skody Kodiaq w 2016 roku. Ten duży SUV uczynił z marki Skoda globalnego gracza. Dzięki dynamicznemu designowi, krystalicznym elementom, przestronności, zaawansowanej technologii i wielu inteligentnym funkcjom, samochód zdobył ponad 40 prestiżowych nagród.

Obecnie wyprodukowano 841 900 egzemplarzy modelu, który znalazł nabywców na 60 rynkach na całym świecie. W Europie okazał się szczególnie popularny na największym jednolitym rynku Skody w Niemczech, a także w Wielkiej Brytanii i Czechach. W 2022 roku model Kodiaq był drugim najlepiej sprzedającym się SUV-em marki, tuż po Skodzie Kamiq.


Źródło: Skoda