Skoda Kodiaq drugiej generacji dołącza do oferty

Skoda Kodiaq drugiej generacji dołącza do oferty04.02.2024
Aktualnie model dostępny jest z silnikiem diesla, a w późniejszym terminie do oferty dołączą m.in. napędy benzynowe i hybrydowe.

Z zewnątrz jako pierwsze wzrok przyciągają nowe, opcjonalne reflektory TOP LED Matrix i sześciokątny grill z poziomą listwą świetlną. Dzięki zwiększeniu długości o ponad sześć centymetrów, Skoda Kodiaq oferuje jeszcze więcej przestrzeni dla maksymalnie siedmiu pasażerów lub dużej ilości bagażu.

Model zyskał także nowe, zgodne ze zaktualizowanym CI marki, napisy na tylnej klapie. Aby poprawić wrażenia z jazdy, do modelu wprowadzono dynamiczne zawieszenie adaptacyjne DCC Plus. Ulepszenie przekłada się na lepszą dynamikę i wyższy komfort, przy jednoczesnym zachowaniu takiego samego prześwitu jak w wersji standardowej. Ponadto eksperci Skody poprawili aerodynamikę modelu, osiągając wartość współczynnika cw na niezwykle niskim poziomie – 0,282.

Skoda Kodiaq drugiej generacji

Przeprojektowane i nowoczesne wnętrze

Nowa Skoda Kodiaq oferuje ulepszony zestaw elementów sterujących oraz dźwignię zmiany biegów montowaną na kolumnie kierownicy. Centralny ekran systemu Infotainment ma teraz przekątną 13 cali. Pod nim znajdują się pokrętła Smart Dials, które zapewniają szybki dostęp do wielu funkcji pojazdu.

Po raz pierwszy w modelu opcjonalnie dostępny jest wyświetlacz head-up, uzupełniający 10-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Debiutuje także Phone Box z funkcją chłodzenia. Ponadto nowy SUV jest zawsze online, oferując liczne mobilne usługi i aplikacje systemu Infotainment. O jakość dźwięku dba osiem standardowych głośników, a opcjonalną alternatywą jest czternaście głośników systemu audio Canton.

Skoda Kodiaq drugiej generacji

Napęd 4x4 w standardzie

Jako pierwsza do oferty modelowej wprowadzona została jednostka napędowa 2.0 TDI (193 KM) z napędem na cztery koła w standardzie oraz 2.0 TDI (150 KM). Ceny Skody Kodiaq drugiej generacji w wersji Selection rozpoczynają się od 190 850 zł. W późniejszym terminie auto będzie dostępne także z innymi silnikami.

W drugiej generacji SUV-a zadebiutuje napęd w wersji hybrydowej typu plug-in oraz 1.5 TSI mild hybrid (150 KM), a oprócz tego możemy spodziewać się jeszcze 2.0 TSI (204 KM) z napędem 4x4. Wszystkie jednostki napędowe będą dostępne z automatyczną skrzynią biegów DSG.

Skoda Kodiaq drugiej generacji

Źródło: Skoda