Nowa Skoda Octavia - czy tak będzie wyglądać?

Nowa Skoda Octavia - czy tak będzie wyglądać?22.08.2012
Volkswagen mierzy w coraz wyższe segmenty rynku, a Grupa Volkswagena najwyraźniej chce wypromować Skodę jako producenta nowych „samochodów dla ludu”. Aktualnie czeski producent przygotowuje się do oficjalnej premiery ...

...nowego modelu Rapid, która ma nastąpić już w przyszłym miesiącu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Wszyscy czekają także na nową generację jednego z najlepiej sprzedających się czeskich modeli – Skody Octavii.

Spekulacji na temat tego, jak będzie wyglądać trzecia generacja Octavii i co znajdziemy pod jej maską nie brakuje. Brak tylko oficjalnych wypowiedzi przedstawicieli Skody na ten temat. Jednak, jak dowodzi serwis autoevolution.com, ostatnio czeski producent pozwolił, by graficzna zapowiedź nowej Octavii „zaplątała się” pośród slajdów w czasie prezentacji nowego Rapida.

Nowa Skoda Octavia - czy tak będzie wyglądać? 1Na dowód opublikował zdjęcie z tej prezentacji, na którym widać zgrubny szkic pojazdu.

Mimo wszystko wyraźnie widać, że styl naszkicowanego nadwozia pozostaje pod dużym wpływem koncepcyjnego pojazdu VisionD. Tym, którzy nie pamiętają, cóż to za „stwór” przypominamy, że koncept VisionD został pokazany na zeszłorocznym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie jako zapowiedź nowej koncepcji stylistycznej czeskiego producenta, a później zaginął po nim wszelki ślad.

Jeśli szkic rzeczywiście przedstawia nową Octavię, to mamy do czynienia z prawdziwa rewolucją stylistyczną w tym modelu, który przez ostatnie dwie generacje stawiał na konserwatywny wygląd.

Niezależnie od tego, co zobaczymy na zewnątrz nowej Skody Octavii, możemy być pewni, że jej bazę stanowić będzie nowa platforma Grupy Volkswagen MQB, która zostanie zmodyfikowana tak, by czeski model był nieco większy od poprzedniej generacji. Zwiększenie gabarytów Octavii jest najprawdopodobniej spowodowane wprowadzeniem do oferty Skody Rapid, sedana pozycjonowanego właśnie między Octavią a Fabią.

Źródło: autoevolution.com, opracowanie: BM