Nowe Skody Yeti premierowo w Moskwie

Nowe Skody Yeti premierowo w Moskwie29.08.2012
Oczy motoryzacyjnej Europy zwróciły się dziś na stolicę Rosji, gdzie rozpoczął się kolejny Międzynarodowy Salon Samochodowy. Pokazują się na nim wszystkie najważniejsze marki, w tym także Skoda. Czeski producent przygotował ...

...na wystawę w Moskwie dwie premiery.

Nowe Skody Yeti premierowo w Moskwie 1 Rosjanie będą mogli jako pierwsi obejrzeć skodę Yeti w specjalnej wersji o nazwie Sochi. Nawiązuje ona do czarnomorskiego kurortu Soczi, w którym w 2014 roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Co wspólnego z tym wydarzeniem ma Skoda? Czeski producent należy do Grupy Volkswagen, która jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia. Stąd też model specjalny Yeti.

Wyróżnia się białym kolorem nadwozia i dobranymi do niego, specyficznymi wykończeniami. Pojazd napędza mocny, 1,8-litrowy, benzynowy silnik TSI o mocy 152 KM/112 kW, która przenoszona jest na wszystkie koła za pośrednictwem 6-stopniowej, dwusprzęgłowej przekładni automatycznej. Skoda Yeti Sochi pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku.

Drugą premierą Skody w stolicy Rosji jest również model Yeti, tym razem wyposażony w 1,4-litrowy silnik benzynowy TSI o mocy 122 KM/90 kW współpracujący z 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią DSG. Model będzie dostępny w rosyjskich salonach sprzedaży od 2013 roku.

Nowe Skody Yeti premierowo w Moskwie 2 Jak stwierdził prezes Skody, Winfried Vahland, Rosja odgrywa ważną rolę w strategii rozwoju producenta do 2018 roku, ponieważ jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem, gdzie sprzedaż samochodów wciąż rośnie.

Wygląda na to, że nasi wschodni sąsiedzi upodobali sobie Skodę, bowiem w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku sprzedała ona w Rosji więcej egzemplarzy swoich modeli, niż kiedykolwiek przedtem w analogicznym okresie. Skoda wiąże duże nadzieje ze sprzedażą nowego modelu Rapid w Rosji. Rapid zadebiutuje oficjalnie w Europie pod koniec września, na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu. Model w rosyjskiej specyfikacji będzie produkowany w Kałudze począwszy od 2014 roku.

Źródło: Skoda, opracowanie: BM