MotoNews.pl

Gdzie ubezpieczyć auto? Najlepsze oferty znajdziesz on-line

06 stycznia 2020

ubezpieczenia-porowneo

Ubezpieczenie samochodu nie musi być związane z bardzo wysokimi wydatkami. Teraz najtańsze polisy ubezpieczeniowe można znaleźć także przez internet! Wielu kierowców narzeka na wysokie ceny ubezpieczeń samochodowych. Rzeczywiście, opłaty w ciągu ostatnich lat znacznie poszły w górę.

Pojawia się zatem pytanie – gdzie ubezpieczyć auto? Tutaj z pomocą przychodzą specjalne serwisy internetowe – kalkulatory ubezpieczeń on-line, za pomocą których można błyskawicznie sprawdzić ceny polis u różnych ubezpieczycieli.

Jak dokładnie działają kalkulatory ubezpieczeniowe? Jak wyliczyć wtedy koszt polisy? Czy obliczone dla nas polisy można następnie wykupić? Jeśli nie wiesz, gdzie ubezpieczyć auto, sprawdź odpowiedzi na te pytania razem z nami!

Czym jest kalkulator ubezpieczeń?

Kalkulatory ubezpieczeniowe to specjalne serwisy on-line, które mają na celu wyliczenie kosztów polis u różnych ubezpieczycieli jednocześnie. Pozwalają one użytkownikom na łatwe sprawdzenie i porównanie cen, aby następnie zdecydować się na najkorzystniejszą ofertę.

Szczególnym powodzeniem cieszą się kalkulatory ubezpieczeń samochodowych. To najczęściej zawierane umowy ubezpieczeń, co teraz można zrobić również całkowicie przez internet.

Za pomocą kalkulatorów ubezpieczeniowych można poznać ceny:

 • ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) – to obowiązkowe ubezpieczenie każdego kierowcy, które zabezpiecza go przed skutkami wywołanych zdarzeń drogowych
 • ubezpieczenie AC (auto-casco) – ubezpieczenie dobrowolne, które zapewnia szerszą ochronę dla samochodu kierowcy, na przykład w razie jego kradzieży czy uszkodzenia
 • ubezpieczenie Assistance – zapewnia ochronę podczas podróży, na przykład w przypadku awarii pojazdu, obejmuje naprawy na drodze, holowanie, opłacenie noclegów
 • ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) – pozwala na wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy w konieczne będzie pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji ofiar wypadku

Zatem za pomocą kalkulatora ubezpieczeń on-line kierowca może łatwo wyliczyć koszty różnego rodzaju polis – zarówno polisy obowiązkowej OC, jak również tych dodatkowych, które zapewniają jeszcze szerszą ochronę.

Gdy nie wiesz, gdzie ubezpieczyć auto, wraz z kalkulatorem tego typu możesz znaleźć najlepsze oferty jeszcze łatwiej!

Jak wyliczyć cenę polisy przez kalkulator ubezpieczeniowy?

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowego jest naprawdę bardzo proste. Pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiedniego serwisu. Warto zdecydować się na ten, który w jednym miejscu sprawdza polisy wielu towarzystw.

Przykładowo, kalkulator ubezpieczeniowy Porowneo.pl sprawdza dla swoich użytkowników oferty w najpopularniejszych towarzystwach, w tym Proama, PZU, Ergo Hestia, Aviva, AXA, Benefia, Link4, Generali czy MTU24.

Wybieramy rodzaj interesującego nas ubezpieczenia samochodowego, na przykład ubezpieczenie OC. Potem kalkulator przenosi nas na stronę internetową, na której znajduje się formularz do wypełnienia.

W formularzu wpisać należy szereg danych, wśród których znajdują się:

 • marka, model oraz wersja samochodu
 • rocznik samochodu
 • dotychczasowy i szacowany przebieg
 • informacje o dotychczasowym ubezpieczycielu
 • data, od której obowiązywać ma nowa polisa
 • informacje o własności pojazdu
 • informacje o ewentualnej amortyzacji i udziale własnym
 • dane osobowe i kontaktowe właściciela pojazdu
 • data uzyskania prawa jazdy

Kalkulator będzie krok po kroku prowadził kierowcę przez cały formularz. Nie trzeba wpisywać danych – wystarczy wybrać je z listy, co znacznie ułatwia jego wypełnienie.

Gdy formularz zostanie już całkowicie wypełniony, kalkulator rozpoczyna obliczenia, które pozwolą na odpowiedź, gdzie ubezpieczyć auto. Wyniki prezentowane są w postaci listy – od najtańszej do najdroższej oferty, dlatego można od razu wybrać dla siebie taką, która będzie najbardziej atrakcyjna.

Ubezpieczenie samochodowe wykupisz on-line!

Jeśli kierowcy udało się znaleźć za pośrednictwem kalkulatora internetowego korzystną ofertę, wówczas może on od razu zdecydować się na zawarcie umowy z ubezpieczycielem.

W tym celu wystarczy kliknąć na przycisk znajdujący się przy wybranej ofercie – jesteśmy wtedy przekierowywani na stronę internetową ubezpieczyciela. Tam wypełniamy dodatkowy formularz, w którym podajemy między innymi swoje imię i nazwisko, adres, numer PESEL, numer VIN pojazdu i jego numer rejestracyjny.

Za ubezpieczenie on-line można zapłacić całkowicie przez internet – przelewem albo kartą. Szybka płatność powoduje, że polisa działa od razu. Wystarczy wydrukować ją i mieć przy sobie podczas jazdy samochodem.

Podsumowanie

Jeśli zatem nie wiesz, gdzie ubezpieczyć auto, w takim przypadku najlepsze oferty ubezpieczeniowe możesz znaleźć już teraz przez internet.

Dostępne w sieci specjalne kalkulatory ubezpieczeniowe pozwalają na łatwe i szybkie przejrzenie ofert w wielu różnych towarzystwach, porównanie ich ze sobą, a następnie wyselekcjonowanie tej najkorzystniejszej. Przez internet możemy także zawrzeć umowę ubezpieczeniową – szybko, wygodnie i przy tym tanio!