MotoNews.pl

Gdzie znajdziesz tanie ubezpieczenie OC?

25 marca 2022

tanie-ubezpieczenie-oc

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe na każdy posiadany pojazd, a koszt takiej ochrony może być bardzo wysoki. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, jak wykupić polisę taniej. Gdzie można znaleźć ubezpieczenie OC w atrakcyjnych cenach?

Ubezpieczenie OC a zniżki

Po wielu latach bezwypadkowej jazdy kierowcy mogą liczyć na atrakcyjne zniżki, zwłaszcza gdy korzystają oni z usług tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego przez dłuższy czas. Wówczas może okazać się, że cena polisy obniży się nawet o kilkaset złotych. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie konkurencja na rynku związanym z ubezpieczeniami jest dość duża. Może więc okazać się, że niektóre firmy oferują jeszcze korzystniejsze promocje, nawet po uwzględnieniu zniżek, z których możesz korzystać u swojego stałego ubezpieczyciela.

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia OC?

Istnieje kilka sposobów na obniżenie kosztu ubezpieczenia OC. Interesują się nimi głównie osoby młode, które borykają się ze zdecydowanie najwyższymi cenami takiej polisy. Popularnym sposobem jest wpisanie współwłaściciela auta ze znacznie większym doświadczeniem za kierownicą. Zazwyczaj jest to rodzic, który przez lata jazdy samochodem wypracował atrakcyjne zniżki. W ten sposób można obniżyć koszt ubezpieczenia OC o kilkaset złotych, nawet gdy kierowca jest dość młody.

Mniej zapłacą również właściciele pojazdów o niewielkich silnikach. Jeśli więc nie dysponujesz zniżkami obniżającymi koszt polisy, warto zdecydować się na pojazd, który nie będzie generować zbyt dużych kosztów związanych z ubezpieczeniem. W ten sposób można zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Porównywanie ubezpieczeń OC

Jeśli interesują Cię tanie ubezpieczenia OC, warto skorzystać ze specjalnych porównywarek internetowych. Pozwalają one na zestawienie wielu propozycji towarzystw w jednym miejscu. Wystarczy tylko raz uzupełnić formularz z informacjami na temat samochodu i kierowcy, a system wygeneruje dostępne opcje. To bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie masz czasu na samodzielne przeglądanie ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób można zaoszczędzić również pieniądze.

Sprawdzając cenę w kalkulatorze OC w rankomat.pl, możesz od ręki wykupić ubezpieczenie bez wychodzenia z domu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą przeznaczać czasu na odwiedzanie siedzib konkretnych firm i chcą załatwić wszystkie niezbędne formalności online. W porównywarce można również zorientować się w ewentualnych dodatkowych polisach, takich jak:

  • NNW,
  • Assistance,
  • AC,
  • ubezpieczenie szyb,
  • ubezpieczenie opon.

Często kupowanie wielu polis w jednej firmie pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Wówczas można liczyć na zniżki, dzięki czemu zakupienie dodatków wiąże się z kosztem od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, co w stosunku do ceny całej polisy jest dość niewielkim wydatkiem. Warto pamiętać, że AC, NNW czy inne rozszerzenia również różnią się od siebie w zależności of oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.