MotoNews.pl

Jak ubezpieczyć motocykl przez internet?

23 lutego 2023

ubezpieczenie-motocykla-przez-internet

Obowiązek zakupu polisy komunikacyjnej OC dotyczy nie tylko samochodów, ale także motocykli i motorowerów. Posiadanie takiej ochrony pozwoli Ci uniknąć konsekwencji prawnych oraz odpowiedzialności finansowej za spowodowanie wypadku.

Dokupienie autocasco zapewni Ci natomiast ochronę na wypadek uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych narzędzi możesz porównać oferty i nabyć ubezpieczenie motocykla przez internet bez wychodzenia z domu. Nie kupowałeś nigdy polisy online? Odwiedź stronę CUK Ubezpieczenia, by przekonać się, jakie to proste!

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie motocykla?

Ubezpieczenie OC motocykla gwarantuje środki dla poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło z Twojej winy. Pomogą one zrekompensować doznany uszczerbek na zdrowiu i zapewnić dostęp do niezbędnej opieki zdrowotnej. Jeśli w wypadku został ponadto uszkodzony inny pojazd, towarzystwo wypłaci w Twoim imieniu środki na jego naprawę. OC pokryje też szkody wyrządzone w cudzej nieruchomości.

Ważnym elementem polisy motocyklisty będzie także NNW, czyli ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa ta może zapewnić odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu stanowiące rekompensatę za doznaną krzywdę oraz odpowiednią kwotę na pokrycie niezbędnych kosztów leczenia i rehabilitacji. Choć zakres NNW może się różnić w zależności od ubezpieczyciela, to w skład polisy wchodzi zwykle ochrona podczas:

 • jazdy na motocyklu (może dotyczyć także pasażera),
 • wsiadania i zsiadania z jednośladu,
 • zatrzymywania się lub postoju pojazdu,
 • tankowania na stacji,
 • naprawy motocykla na miejscu wystąpienia awarii (możliwe rozszerzenie ochrony o pakiet assistance, czyli doraźną pomoc na miejscu zdarzenia – holowanie lub wymiana opon).

w razie wypadku, w którym został uszkodzony nasz pojazd, otrzymamy rekompensatę finansową od towarzystwa. Odszkodowanie to obowiązuje nawet wtedy, gdy to my spowodujemy kolizję lub wypadek. Chroni ono również w przypadku kradzieży motocykla.

Jak korzystać z kalkulatora ubezpieczenia motocykla?

Korzystanie z nowoczesnej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo proste! Dostosowuje ona najlepsze polisy na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych, porównując ich ceny i zakresy w kilka minut. Intuicyjny kalkulator online na stronie CUK sam przeprowadzi Cię przez proces wyliczenia składek, a następnie zakupu wybranej polisy! Po odwiedzeniu strony wykonaj następujące kroki:

 • Wprowadź wymagane dane do kalkulatora

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym i prawie jazdy;

 • Porównaj dostępne oferty

O polisę najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych;

 • Dokonaj zakupu online

Strona przeprowadzi Cię przez cały proces. Za polisę zapłacisz zdalnie, a my prześlemy ją na Twój e-mail!

Co wpływa na cenę ubezpieczenia motocykla w kalkulacji?

Na cenę ubezpieczenia motocykla przez internet może wpływać zarówno rodzaj pojazdu, jak i profil jego właściciela. Kierowca, który nie posiada uprawnień do zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy, będzie płacił wyższą kwotę. Niektórzy ubezpieczyciele przenoszą też zniżki nabyte przez motocyklistów na OC ich samochodów i na odwrót, natomiast inne mogą je uwzględniać tylko jednostronnie. Na cenę ubezpieczenia OC motocykla wpływa także:

 • rodzaj, marka i model pojazdu,
 • rok produkcji motocykla,
 • bezszkodowa jazda kierowcy,
 • wiek i doświadczenie kierowcy,
 • dotychczasowa historia ubezpieczeniowa,
 • miejsce zamieszkania właściciela pojazdu.

Ubezpieczenie motocykla przez internet – sprawdź korzyści!

Ubezpieczenie motocykla przez internet za pomocą nowoczesnej porównywarki polis umożliwia szybki dostęp do najlepszych i najtańszych propozycji wielu ubezpieczycieli. Tylko w ten sposób poznasz najlepsze ceny składek, a polisę wykupisz bez konieczności odwiedzania placówki. Kalkulator ubezpieczenia motocykla na stronie CUK.pl zapewni Ci szybki dostęp do ofert ponad 30 towarzystw w jednym miejscu. Wycenę składek otrzymasz natomiast już w 2 minuty – przekonaj się sam!