MotoNews.pl

Kalkulator OC – sposób na tanie ubezpieczenie

26 grudnia 2021

kalkulator-porowneo

Sposobów na uzyskanie tańszego ubezpieczenia samochodu jest wiele. Najpopularniejszym i zarazem najprostszym jest korzystanie z kalkulatora OC. W zaledwie kilka minut możesz znaleźć dla siebie najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia. Oczywiście cena składki wynika z wielu kwestii, jednak warto wiedzieć, jak maksymalnie można ją obniżyć. Ubezpieczenie OC to konieczność – nie musisz jednak za nie przepłacać!

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

Czynników jest dość dużo. Jeśli chodzi o samego kierowcę – wpływ ma jego wiek, miejsce zamieszkania, lata bezszkodowej jazdy oraz ewentualna historia ubezpieczeniowa. Wszystkie te dane decydują o ubezpieczeniu OC, które dotyczy jednak samochodu. Marka i model pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika czy rodzaj paliwa także mają bardzo duży wpływ.

Warto pamiętać, że OC musi posiadać każdy samochód. Jego warunki są zawarte w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych – należy więc wiedzieć, że zawsze będą takie same. Może różnić się jedynie realizacja. Każda dodatkowa usługa zwykle jest wiązana z większą ceną takiego ubezpieczenia. Towarzystwa często dodają takie opcje, by rozszerzyć swoje OC za opłatą.

Wysokość składki zależy także od samej ubezpieczalni. Ceny różnią się między nimi i warto o tym pamiętać. Mimo że OC obejmuje zawsze takie same warunki – towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zupełnie inne propozycje. Wybierając odpowiednio, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, ponieważ różnice są tak duże.

Czym jest kalkulator OC i jakie są jego zalety?

Kalkulatory OC to specjalne programy, które za użytkownika wyszukują dla niego najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia. Biorą pod uwagę bardzo dużo towarzystw, dzięki czemu cały proces jest bardzo szybki i rzetelny. Otrzymujesz informację o ewentualnych promocjach oraz tym czy możesz dodatkowo wykupić AC, Assistance czy też NNW.

Korzystanie z kalkulatora OC jest bardzo proste. Pierwszym krokiem będzie zawsze wypełnienie formularza. Zawiera on szereg pytań, które narzucają towarzystwa ubezpieczeniowe. Są one możliwie najbardziej przystępne dla użytkownika – zawierają tylko informacje, które są potrzebne do wyliczenia składki OC. Zwykle wypełnienie formularza zajmuje zaledwie kilka minut. Należy podać podstawowe dane osobowe oraz informacje o pojeździe. Zwykle także jest konieczne odpowiedzenie na pytania związane z garażowaniem samochodu lub ewentualnymi szkodami.

Po wpisaniu koniecznych danych, kalkulator OC podaje listę najkorzystniejszych dla użytkownika ofert. Podane informacje pozwalają na precyzyjne obliczenie stawki, więc od razu zobaczysz, ile musisz zapłacić za ubezpieczenie samochodu. To niezwykle wygodne rozwiązanie, z którego korzystają tysiące kierowców na całym świecie. Ceny OC mogą różnić się między towarzystwami drastycznie – samodzielne wyszukanie najlepszej oferty to proces bardzo czasochłonny, kalkulator wszystko robi za Ciebie!

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?

Kalkulator OC to oczywiście podstawowa metoda ze świetnymi efektami. Można jednak wykorzystać kilka dodatkowych sposobów. Starszy współwłaściciel pojazdu ze zniżkami to jeden z nich – w ten sposób także obniżysz wysokość składki ubezpieczeniowej. Warto również wiedzieć, że lata bezszkodowej jazdy oznaczają rabaty. Z biegiem czasu będziesz więc płacił coraz mniej za OC.

Dość popularne są również pakiety ubezpieczeniowe – warto sprawdzić, czy nie możesz połączyć OC z polisą na życie lub ochroną domu. Takie rozwiązania często pozwalają uzyskać znacznie niższą cenę do każdej z usług.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć tanie OC, kalkulator OC jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Wystarczy kilka minut, abyś cieszył się najtańszym ubezpieczeniem na rynku. Dołącz do grona zadowolonych kierowców, którzy zdecydowali się na skorzystanie z kalkulatora OC.