MotoNews.pl

Jak działa ubezpieczenie assistance w Europie?

08 września 2023

pexels-taras-makarenko-593172

Ubezpieczenie assistance w Europie to niezwykle przydatna forma ochrony podróżujących, która zapewnia szeroki zakres pomocy w razie niespodziewanych sytuacji podczas podróży. To nie tylko gwarancja finansowa, ale także spokój umysłu podczas zwiedzania nowych miejsc. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenia assistance w Europie i dlaczego warto je rozważyć przed każdą podróżą.

Czym jest ubezpieczenie assistance na Europę?

Ubezpieczenie assistance to rodzaj polisy, która zapewnia wsparcie w różnych sytuacjach kryzysowych w trakcie podróży. Obejmuje ono szeroki zakres usług, takich jak:

 • Wsparcie w razie wypadku lub awarii pojazdu – jeśli podróżujesz własnym pojazdem i ulegnie on awarii, ubezpieczenie assistance w Europie zapewni Ci holowanie, naprawę na miejscu zdarzenia, pomoc w razie uszkodzenia opon oraz szereg innych usług takich jak noclegi, transport podróżnych czy opłacenie parkingu.
 • Pojazd zastępczy – w ramach ubezpieczenia assistance na Europę otrzymasz pojazd zastępczy, który pozwoli Ci na kontynuowanie podróży. Pojazd zastępczy możesz otrzymać zarówno po wypadku i kradzieży, jak i po awarii Twojego auta.
 • Pomoc tłumacza przez telefon – będąc w Europie możesz mieć trudności z komunikacją, jeśli nie znasz języka. Towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni Ci wsparcie w takiej sytuacji.
 • Transport przyczepy – nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje to rozszerzenie. Jeśli wybierasz się do Europy z przyczepką, koniecznie dopytaj, czy ochrona ubezpieczeniowa również obejmuje jej holowanie.

To tylko niektóre z usług świadczonych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Przed zawarciem polisy warto dokładnie zapoznać się z zakresem ochrony ubezpieczeniowej oraz z wyłączeniami, które znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Pozwoli Ci to uniknąć stresujących sytuacji.

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie assistance na Europę?

Kupując ubezpieczenie assistance na podróż do Europy, pamiętaj o kilku istotnych czynnikach, na które warto zwrócić uwagę. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru:

 • Zakres usług upewnij się, że ubezpieczenie assistance oferuje szeroki zakres usług, takich jak holowanie, pojazd zastępczy, pomoc na miejscu zdarzenia itp. Im bardziej wszechstronny zakres, tym lepiej.
 • Strefa geograficzna – sprawdź, czy ubezpieczenie obejmuje całą Europę i czy nie ma ograniczeń co do państw lub regionów, do których się wybierasz.
 • Limit finansowy – upewnij się, że polisa ma odpowiedni limit finansowy dla różnych rodzajów usług, abyś w razie potrzeby mógł skorzystać z pełnego wsparcia. W zależności od oferty limit może być kwotowy lub związany z ilością zdarzeń w danym roku ubezpieczeniowym.
 • Czas trwania – sprawdź, czy ubezpieczenie ma odpowiedni okres trwania, który obejmuje cały planowany czas podróży. Masz możliwość zakupu ubezpieczenia rocznego lub krótkoterminowego – nawet na 7 dni.
 • Koszty i składki – porównaj koszty różnych polis i upewnij się, że składka jest dla Ciebie akceptowalna, biorąc pod uwagę oferowany zakres usług.
 • Pomoc tłumacza – upewnij się, że ubezpieczyciel oferuje wsparcie w języku angielskim, aby uniknąć bariery językowej w przypadku awarii.
 • Opinie i oceny – przeczytaj opinie innych podróżujących o konkretnym ubezpieczycielu, aby poznać ich doświadczenia z korzystania z usług assistance.
 • Wyłączenia – zapoznaj się z warunkami umowy, aby dowiedzieć się, jakie sytuacje są wyłączone z ochrony ubezpieczenia assistance.
 • Szybkość reakcji – dowiedz się, jak szybko ubezpieczyciel reaguje na zgłoszenia awarii lub innych sytuacji kryzysowych.
 • Dodatkowe korzyści – sprawdź, czy ubezpieczenie oferuje dodatkowe korzyści, takie jak ubezpieczenie szyb, pokrycie kosztów naprawy po awarii czy organizacja sezonowej wymiany opon.

Przed zakupem ubezpieczenia auto assistance w Europie porównaj oferty różnych ubezpieczycieli, by znaleźć polisę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zagwarantuje Ci spokojną podróż bez niepotrzebnych zmartwień.

Ubezpieczenie assistance w Europie – jak zgłosić szkodę?

Zgłoszenie szkody w ramach ubezpieczenia assistance komunikacyjnego w Europie jest istotnym krokiem w uzyskaniu niezbędnej pomocy w przypadku problemów związanych z transportem. Zobacz, co powinieneś zrobić, aby skutecznie zgłosić szkodę:

 • Skontaktuj się z ubezpieczycielem – w momencie wystąpienia zdarzenia(np. awaria pojazdu, wypadek), skontaktuj się niezwłocznie z ubezpieczycielem. Zwykle masz dostęp do numeru infolinii alarmowej lub platformy online, na której możesz zgłosić szkodę.
 • Przekaż numer polisy i dane osobowe – dzięki nim ubezpieczyciel będzie mógł zidentyfikować Cię jako ubezpieczonego i rozpocząć proces zgłoszenia szkody.
 • Podaj wszystkie istotne informacje na temat zdarzenia – będzie to obejmować miejsce, czas oraz charakter awarii lub wypadku. Im dokładniejsze informacje, tym lepiej ubezpieczyciel będzie w stanie Ci pomóc. Szczegółowo opisz, co się stało. W przypadku awarii pojazdu podaj markę, model i numer rejestracyjny samochodu. W przypadku wypadku opisz okoliczności zdarzenia.
 • Określ Twoje potrzeby – powiedz, jakiego wsparcia potrzebujesz. To może obejmować pomoc na miejscu zdarzenia, organizację holowania, dostarczenie pojazdu zastępczego lub inne usługi związane z transportem.
 • Przekaż dokumenty i dowody w niektórych przypadkach ubezpieczyciel może poprosić o dostarczenie dokumentów, takich jak raport policyjny (w przypadku wypadku), faktury za naprawę lub inne dowody potwierdzające zdarzenie.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami – w zależności od rodzaju awarii lub zdarzenia, ubezpieczyciel może dać Ci instrukcje dotyczące dalszych kroków. To może obejmować czekanie na pomoc na miejscu, kontakt z lokalnym partnerem ubezpieczyciela czy organizację holowania.
 • Monitoruj postęp – upewnij się, że monitorujesz postępy w procesie zgłoszenia szkody i reaguj na wszelkie zapytania lub instrukcje od ubezpieczyciela.
 • Przestrzegaj terminów – jeśli ubezpieczyciel ustalił terminy dostarczenia dokumentów lub innych informacji, przestrzegaj ich, aby proces zgłoszenia szkody przebiegał sprawnie.

Zgłoszenie szkody w ramach ubezpieczenia assistance komunikacyjnego w Europie jest kluczowym krokiem, aby uzyskać szybką i skuteczną pomoc w sytuacjach awaryjnych lub po kolizji czy wypadku podczas podróży. Warto zawsze dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, aby wiedzieć, jakie kroki należy podjąć w razie zaistnienia problemu.

Gdzie kupić ubezpieczenie assistance na Europę?

Ubezpieczenie assistance na Europę możesz kupić nie tylko na cały rok, ale również krótkoterminowo, czyli np. na 7, 14 lub 30 dni. Dzięki temu nie musisz przepłacać i możesz wykupić ubezpieczenie tylko na czas wyjazdu. Nie czekaj i już dziś zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Kup ubezpieczenie assistance bez wychodzenia z domu na stronie cuk.pl: https://cuk.pl/bezpieczni-z-cuk/cuk-assistance