MotoNews.pl

Najtańsze ubezpieczenie OC, AC, Assistance – jak wybrać?

11 stycznia 2019

najlepsze-oc-ac

Chcesz ubezpieczyć samochód? Wybór przypadkowego towarzystwa może być bardzo kosztowny! Zwłaszcza jeśli oprócz obowiązkowego OC planujesz także zawarcie umowy AC oraz Assistance. Co zrobić, aby znaleźć najtańsze ubezpieczenie auta? Czy tania polisa zawsze będzie dobrym wyborem?

Ubezpieczenie samochodu to ważna pozycja w budżecie każdego kierowcy. Zwłaszcza tego, który oprócz obowiązkowego OC wykupi również dobrowolne polisy – AC i asssistance.

Sposób na najtańsze ubezpieczenie auta

Zanim wybierzesz najlepsze ubezpieczenie, dokładnie porównaj koszty polis w poszczególnych towarzystwach. Jest to ważna wskazówka szczególnie dla kierowców, którzy szukają najtańszego ubezpieczenia OC (np. na https://ubsy.pl/kalkulator-ubezpieczenia-samochodu/). Dlaczego?

Tanie ubezpieczenie OC

Wartość i użyteczność polisy OC nie zależy od jej ceny. Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest bowiem regulowany przez prawo i taki sam dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Identyczny zakres nie idzie jednak w parze z taką samą wysokością składki. Dokonując kalkulacji, każdy ubezpieczyciel ocenia swoje ryzyko w indywidualny sposób. Choć wszyscy biorą pod uwagę te same czynniki, odmiennie je punktują. Koszty polisy u różnych ubezpieczycieli mogą więc różnić się od siebie o kilkaset, a w szczególnych przypadkach – nawet o kilka tysięcy złotych! Aby znaleźć najtańsze AC, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. To sprytne narzędzie w szybki i precyzyjny sposób wyliczy koszty polisy w poszczególnych towarzystwach i przedstawi przejrzysty obraz dostępnych na rynku ofert.

Najtańsze ubezpieczenie samochodu – AC i Assistance

W przypadku autocasco i assistance cena polisy jest zazwyczaj wprost proporcjonalna do jej zakresu. Najdroższe ubezpieczenia zapewniają z reguły najszersze, kompleksowe wsparcie. Najtańsze gwarantują jedynie podstawowe świadczenia. Kupując najtańsze AC i Assistance, musisz więc zdawać sobie sprawę, że wsparcie ubezpieczyciela będzie ograniczone. Aby dobrowolne polisy przyniosły wymierne korzyści, a w przypadku zdarzeń losowych rzeczywiście okazały się pomocne, warto dostosować ich zakres do własnych potrzeb i oczekiwań.

Jak wybrać najlepsze AC?

Jeśli szukasz kompleksowej ochrony pojazdu i wyposażenia, wybierz AC w formule All Risks. Taka polisa ochroni samochód od następstw wszelkich zdarzeń, jakie tylko mogą mieć miejsce, np. wypadków, szkód parkingowych, kradzieży, podpaleń czy aktów wandalizmu. Jeśli zależy Ci na tym, aby otrzymać odszkodowanie jedynie w przypadku kradzieży pojazdu, wybierz polisę w wersji kradzieżowej. Osoby, które pragną chronić samochód także od uszkodzeń, mogą sięgnąć po polisę w wariancie od utraty i uszkodzenia. Posiadając takie OC, otrzymają odszkodowanie nie tylko w przypadku kradzieży auta lub jego elementów, ale również w przypadku szkody częściowej.

Jak wybrać najlepsze Assistance?

Podobnie jak w przypadku autocasco zakres assistance przekłada się na cenę polisy. Wybór najtańszej nie zawsze okaże się więc dobrym wyborem. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego wariantu, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby. Skrojone na miarę assistance zapewni Ci dokładnie takie wsparcie, jakiego oczekujesz.

Kalkulator ubezpieczeniowy AC i Assistance – sposób na tanie ubezpieczenie

Znając swoje oczekiwania, możesz porównać ceny polis w poszczególnych wariantach (np. dostępne na rynku polisy AC All Risks lub najwyższe warianty assistance). Dzięki temu poznasz koszty dostępnych na rynku ubezpieczeń w takiej wersji, jakiej potrzebujesz. Także w tym przypadku niezwykle pomocna okaże się porównywarka. Wpisując w jej pola parametry pojazdu oraz dane właściciela (lub właścicieli) otrzymasz przejrzysty, czytelny obraz dostępnych na rynku ofert. Korzystając z kalkulatora, oszczędzisz więc nie tylko pieniądze, ale również czas.