MotoNews.pl

Wybierz leasing lub wynajem długoterminowy auta na mamGO.pl! To prostsze niż myślisz

15 kwietnia 2024

Kategoria | Leasing / Wynajem
mamgo-leasing-wynajem

Finansowanie samochodu wcale nie musi wiązać się ze skomplikowanymi formalnościami, długim czasem oczekiwania czy małą liczbą dostępnych modeli. mamGO to nowa platforma, która przeczy tym stereotypom, a jednocześnie zapewnia klientom dużą swobodę wyboru zarówno w zakresie samochodów różnych klas, jak i dogodnych form finansowania.

Kiedy warto wziąć samochody w leasing?

Leasing to forma finansowania samochodu, która umożliwia korzystanie z niego bez obowiązku kupna. Oddanie auta w użytkowanie wiąże się z koniecznością regulowania miesięcznych opłat, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Na czas trwania umowy pojazd pozostaje własnością firmy leasingowej i to ona zajmuje się m.in. rejestracją samochodu. Leasingobiorca może stać się właścicielem auta, o ile zdecyduje się na jego wykup po zakończeniu obowiązywania umowy. Nie jest to jednak obligatoryjne.

Na platformie mamGO (mamgo.pl) do wyboru są m.in. leasing finansowy z umową od 24 do 72 miesięcy oraz leasing operacyjny na okres od 24 do 72 miesięcy. Klient zachowuje pełną swobodę przy wyborze okresu finansowania, ale musi pamiętać o jednej kwestii. Wiek pojazdu w ostatnim miesiącu spłaty nie może przekroczyć 11 lat.

Do dyspozycji klientów są nowe i używane samochody w leasingu z wpłatą własną od 0%. W przypadku tych pierwszych minimalna wartość finansowania wynosi 15 tys. zł. Natomiast dla aut używanych to co najmniej 20 tys. zł.

Wynajem długoterminowy – alternatywa dla leasingu

Na pierwszy rzut oka wynajem długoterminowy pojazdu działa na dość podobnej zasadzie, co samochody w leasingu dla firm. Zakres obowiązywania umowy jest jednak szerszy i obejmuje także dodatkowe usługi. Na platformie mamGO można znaleźć oferty wynajmu, których rata (poza opłatą za finansowanie auta) obejmuje również:

  • ubezpieczenie OC, AC, NNW, Assistance24h,
  • samochód zastępczy,
  • serwis,
  • karty paliwowe,
  • aplikację My Arval,
  • likwidację szkód,
  • pakiet opony (opcjonalnie).

Z punktu widzenia klienta oznacza to zatem stały koszt miesięczny, który nie zostanie powiększony żadnymi niespodziewanymi opłatami. Podobnie jak przy leasingu, tak i tutaj nie ma konieczności wnoszenia żadnego wkładu własnego. Do wyboru są samochody nowe i używane z okresem finansowania równym 36, 48 lub 60 miesięcy i limitem przebiegu rocznego wynoszącym dopasowanym do potrzeb klienta.

Ciekawym wariantem jest oferta Arval Flex, która umożliwia rozwiązanie umowy z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Zapewnia to dużą swobodę, która często okazuje się nieocenioną korzyścią. Jest to szczególnie ważne np. gdy powiększy się rodzina i zaistnieje konieczność wymiany auta na większe. Warto zwrócić także uwagę na to, że w przypadku Arval Flex można wynająć autom, chociażby na 1 miesiąc.

Leasing czy wynajem długoterminowy samochodów? mamGO zapewnia swobodę wyboru!

Nie każdy klient już na wstępie wie, która forma finansowania samochodu go interesuje. Nie ma w tym nic złego. Na początku trzeba przemyśleć kilka aspektów. Bardzo często wybór ogranicza się jednak do jednego z dwóch czynników: dostępności konkretnego modelu, na którym zależy klientowi lub kosztów początkowych. Platforma mamGO zapewnia możliwość ich łatwego przeanalizowania, a tym samym podjęcia świadomej decyzji.

Na platformie mamGO samochody mogą być finansowane w ramach trzech opcji:

  • wynajmu długoterminowego – dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców,
  • leasingu – dla przedsiębiorców,
  • kredytu – dla klientów indywidualnych.

Dzięki temu, że wszystkie formy finansowania znajdują się w jednym miejscu, można je wygodnie porównać. Pozwala to na oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba sprawdzać każdego z tych rozwiązań na osobnej stronie internetowej.

Założeniem platformy jest również sprawny przebieg rozpoczęcia procedury w przypadku każdej z form finansowania. Przy kredycie* – osoba zainteresowana zostaje przekierowana na stronę banku, gdzie składa wniosek online umożliwiający ocenę zdolności kredytowej. Natomiast jeśli klient zdecyduje się na samochody w leasingu lub wynajmie, wypełnia formularz kontaktowy online, a potem już tylko czeka na kontakt z doradcą.

Swoboda wyboru, która jest znakiem rozpoznawczym platformy mamGO, dotyczy również statusu pojazdu. Do wyboru są zarówno używane, jak i nowe samochody w leasingu oraz wynajmie. W przypadku tej pierwszej opcji klientom są udostępniane auta tylko starannie wyselekcjonowane na podstawie ich wieku, przebiegu czy stanu technicznego. Jeżdżenie nimi powinno być zatem w pełni komfortowe. Taki stan rzeczy wynika ze współpracy z zaufanymi dealerami, importerami i spółkami Grupy BNP Paribas w Polsce.

 

Artykuł sponsorowany

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu samochodowego z kosztem na zakup pojazdu dostępnego na platformie mamGO wynosi 15,74%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu) 68 625 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 97 947,35 zł, oprocentowanie stałe w skali roku 12,35%, całkowity koszt kredytu 29 322,35 zł (w tym: prowizja 3774,38 zł, odsetki 25 547,97 zł), 60 miesięcznych rat równych w wysokości 1605,69 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 1605,95 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2.01.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie: Kredyt na zakup pojazdu w cenie 110 282 zł, z wpłatą własną 41 657 zł.

Dostępność kredytu oraz warunki kredytowania zależą od wyniku oceny zdolności kredytowej klienta dokonanej przez BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 2.

Podmiotem zawierającym umowy leasingu jest BNP Paribas Leasing Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa. Przyznanie finansowania uzależnione jest od wyniku badania zdolności ubiegającego się o finansowanie do jego spłaty.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Właścicielem i udostępniającym Platformę mamGO jest BNP Paribas Group Service Center S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 78, 00-844 Warszawa.