Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffh
4.76

Volkswagen Fox

VW Fox '2005VW Fox '2005VW Fox '2005VW Fox '2005

Volkswagen Fox to supermini produkowany od 2004 roku na rynek południowoamerykański, a od 2005 roku na rynek europejski. Jest następcą VW Lupo. Fox nie może się pochwalić zbyt bogatym wyposażeniem, za to posiada dość atrakcyjną cenę.

W Europie oferowany jest jedynie w wersji trzydrzwiowej, choć produkuje się także pięciodrzwiowego Foxa. Model europejski wyposażony jest standardowo w dwie poduszki powietrzne i system antywłamaniowy. Za dopłatą można otrzymać jeszcze elektrycznie przesuwane szyby i lusterka, szklany dach, ESP poduszki boczne i odtwarzacz CD.

W 2006 na rynek wszedł mini SUV CrossFox o wyglądzie zewnętrznym charakterystycznym dla offroadów, lecz z napędem na przednie koła (sprzedawany tylko na rynku latynoamerykańskim). W tym samym roku zaprezentowano także wersję mini MPV – SpaceFox, początkowo również sprzedawany wyłącznie na rynku południowoamerykańskim i w Algierii. Posiada wydłużony tył, co zwiększyło przestrzeń bagażową i zapewniło większy komfort podróży dla pasażerów.

W testach bezpieczeństwa prowadzonych przez EuroNCAP Fox zdobył cztery gwiazdki.

Volkswagen Fox - Fotogalerie

Ostatnie 2 wiadomości związane z Volkswagen Fox:

Volkswagen Fox na sterydach

Volkswagen Fox na sterydach Podczas gdy Volkswagen wolałby zapomnieć o wprowadzeniu miejskiego modelu Fox do sprzedaży w Europie, samochód cieszy się dużym wzięciem w Meksyku i Brazylii gdzie jest...

czytaj dalej

Pierwsze miejsce Foxa w teście zderzeniowym ADAC

Pierwsze miejsce Foxa w teście zderzeniowym ADAC W najnowszym teście zderzeniowym ADAC Volkswagen Fox udowadnia w sposób przekonywujący, że nawet niedrogie małe samochody mogą być bardzo bezpieczne. Dzięki dobremu...

czytaj dalej