Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.07

Volkswagen Polo

VW Polo '2005VW Polo '2005VW Polo '2005VW Polo '2005

Jednym z najpopularniejszych, miejskich samochodów na świecie jest produkowany od wielu lat Volkswagen Polo. Samochód ten praktycznie od zawsze cieszy się ogromnym uznaniem, a kolejne jego generacje są przyjmowane bardzo entuzjastycznie. Niemiecka solidność, wysoka jakość, niezawodność i spora ilość wersji nadwoziowych to główne przyczyny tak ogromnego sukcesu.

Polo pojawiło się na rynku w 1975 roku i było wtedy minimalistycznym autem o spartańskim niemal wyposażeniu. Cztery generacje później miało już wymiary Golfa II i stosownie lepiej urządzone wnętrze.

Polo IV weszło na rynek w 2001 roku, a w 2005 zaprezentowano jego zmodernizowaną wersję. Wygląd zewnętrzny przodu w modelu z 2001 roku przypomina Volkswagena Lupo i wykorzystuje taką samą płytę podłogową, jak Seat Ibiza czy Skoda Fabia. Jest dostępny jako czterodrzwiowy hatchback oraz w wersji Polo Fun o wyglądzie offroadera z podwyższoną o 15 mm karoserią. Zmodernizowana wersja ma zmieniony wygląd nadwozia, ulepszone wyposażenie podstawowe (np. do standardu należą elektrycznie podnoszone szyby i zamek centralny).

Dodano też wersję sportową GTI o mocy 110 koni mechanicznych, modele specjalne Polo Goal i Polo Tour i następcę Polo Fun - Cross Polo.

Ceny nowych modeli

Volkswagen Polo - Fotogalerie

Ostatnie 30 wiadomości związane z Volkswagen Polo:

Co najczęściej psuje się w Volkswagenach?

Co najczęściej psuje się w Volkswagenach? Dwie dekady temu Volkswagen dla wielu kierowców był synonimem niemieckiej solidności, precyzji i trwałości. W Polsce dobrą opinię marka zawdzięcza przede wszystkim Golfowi, który przez wiele generacji był czołowym reprezentantem swojego segmentu - niedrogim, niezawodnym i całkiem komfortowym.

Volkswagen Polo wybrany Światowym Miejskim Samochodem Roku 2018

Volkswagen Polo wybrany Światowym Miejskim Samochodem Roku 2018 Podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku ogłoszono wyniki konkursu na Światowy Samochód Roku. Tytuł w kategorii World Urban Car zdobył Volkswagen Polo.

Nowe Polo w sporcie motorowym: Polo R Supercar

Volkswagen-Polo-R-Supercar 7W Autostadt w Wolfsburgu wczoraj miało swoją premierę nowe Polo R Supercar przygotowane przez Volkswagen Motorsport. Model z silnikiem o mocy 570 KM i z napędem na cztery koła został przygotowany z myślą o startach w Mistrzostwach Świata ...

Rozpoczęła się sprzedaż nowego Polo GTI

Volkswagen-Polo-GTI 6Volkswagen rozpoczął sprzedaż nowego Polo GTI. Samochód jest wyposażony w silnik o mocy 147 kW/200 KM, dwusprzęgłową skrzynię biegów (DSG), sportowe zawieszenie, sportowe fotele oraz w 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów. Ceny zaczynają ...

Wszystkie nowe modele Volkswagena z 2017 roku z tytułem Best in Class

Wszystkie nowe modele Volkswagena z 2017 roku z tytułem Best in Class 2017 rok należał do najbardziej pracowitego dla ekspertów z Euro NCAP. W ciągu ostatnich 12 miesięcy niezależna organizacja zajmująca się oceną bezpieczeństwa samochodów przeprowadziła testy zderzeniowe blisko 70 aut z różnych klas.

Światowa premiera nowego Polo GTI R5

Volkswagen-Polo-GTI-R5 6Na rajdową scenę wjeżdża nowe GTI. Volkswagen Polo GTI R5 z napędem na cztery koła przeznaczone dla prywatnych - zespołów i kierowców, skonstruowane w oparciu o nowe Polo (szóstej generacji) zostało po raz pierwszy pokazane publicznie w ...

Pozostałe artykuły ...