Nowy Volkswagen Golf uhonorowany tytułem „Wnętrze roku”

Nowy Volkswagen Golf uhonorowany tytułem „Wnętrze roku”08.04.2017
Nowy Golf uhonorowany tytułem „Wnętrze roku” w konkursie organizowanym przez moto.pl. Zdaniem jurorów nowy Golf ma jedno z najlepiej wykonanych wnętrz na rynku. Doceniono nie tylko jakość wykonania, ale także zaawansowane systemy nawigacyjne z funkcją sterowania gestami .

Nowy Golf, który zadebiutował w polskich salonach dwa tygodnie temu, charakteryzuje się między innymi zmienionym wnętrzem. Zmiany dotyczą tapicerek, cyfrowych wskaźników oraz systemów radionawigacyjnych, dzięki którym Golf potwierdził swoją pozycję jednego z najnowocześniejszych modeli w swojej klasie. Zasługa w tym zastosowanego po raz pierwszy w Golfie wyświetlacza Active Info Display oraz nowego systemu multimedialnego, którym można sterować wykonując ręką odpowiednie gesty. Golf jest pierwszym kompaktowym autem na świecie, z którym kierowca może komunikować się przy pomocy gestów.

Nowy Golf

Martin Śliwa, redaktor naczelny serwisu moto.pl, podczas wręczenia nagrody powiedział: „Golf jest samochodem, który posiada jedno z najlepiej wykonanych i przemyślanych wnętrz na ryku. Obsługa jest niezwykle intuicyjna. Volkswagen zadbał o każdy detal. Ponadto nowy Golf, jako pierwszy samochód w klasie oferowany jest z funkcją sterowania gestami”.

Nowy Golf zadebiutował w polskich salonach 2 tygodnie temu. Auto wyposażone jest w wiele technicznych innowacji. Na przykład po raz pierwszy w samochodzie kompaktowym nowe urządzenie radionawigacyjne „Discover Pro” można obsługiwać za pomocą gestów. Jest ono wyposażone w ekran o przekątnej 9,2 cala i tworzy techniczną oraz stylistyczną całość z wirtualnym kokpitem, który zastępuje klasyczne zegary. Chociaż systemy multimedialne mają niespotykane dotąd możliwości, ich obsługa jest jak zawsze prosta i intuicyjna.

„Przez ponad 40 lat, z generacji na generację Golf uczył się rozumieć kierowcę i jego potrzeby. Od kilku lat z Golfem można komunikować się głosowo, dzięki połączeniu z internetem system radionawigacyjny potrafi wyszukać w sieci adresy miejsc do których kierowca chce dojechać. Wystarczy wydać odpowiednia komendę wraz z nazwą celu, oczywiście w języku polskim. Teraz przyszedł czas na rozumienie gestów, którymi kierowca może obsługiwać sprzęt multimedialny”. – powiedział Tomasz Tonder, PR Manager marki Volkswagen.

Źródło: Volkswagen