Polska premiera Californii XXL podczas Motor Show w Poznaniu

Polska premiera Californii XXL podczas Motor Show w Poznaniu03.04.2018
California XXL, powstała na bazie nowego Craftera, ale inspirowana jest kultową Californią, która od 30 lat podbija serca miłośników wolności i podróży. Obok niej na premierowym podeście stanie Volkswagen e-Crafter.

California XXL powstała na bazie Craftera, ale inspirowana jest kultową Californią, która już od 30 lat podbija serca miłośników wolności i podróżowania. Model ten wyposażony został w wiele funkcjonalnych rozwiązań, wyznaczając w ten sposób standardy wśród pojazdów kempingowych nowej generacji. Na szczególną uwagę zasługuje podwyższany wysuwany dach z panoramicznym oknem, napęd na cztery koła i pneumatyczne zawieszenie.

California XXL wyróżnia się niepowtarzalną stylistyką oraz stylowym i funkcjonalnym wnętrzem, które tworzono dopracowując każdy szczegół. Koncepcja wnętrza została dostosowana do potrzeb przyszłości. Chodzi między innymi o takie szczegółowe rozwiązania, jak wysuwana (chowana) łazienka, ogrzewana lub chłodzona (zależnie od potrzeb) powierzchnia do spania, przedłużany pulpit kuchenny, podgrzewana podłoga, panoramiczny podświetlany dach, a także zestaw funkcji sterowanych z tabletu przy pomocy dedykowanej aplikacji – ze wszystkich tych udogodnień globtroterzy mogą teraz korzystać podczas swoich podróży. Mimo że bardziej komfortowa i większa, Califronia XXL ma to, co w wypadku rekreacyjnego auta jest szczególnie ważne – daje poczucie pełnej wolności. Jest tak dlatego, że auto można przygotować do jazdy i wyruszyć do kolejnego celu podróży w ciągu zaledwie kilku minut.

Volkswagen California XXL
Volkswagen California XXL

Obok Californii XXL na stoisku marki Volkswagen Samochody Użytkowe prezentowany będzie pierwszy samochód elektryczny w gamie, Volkswagen e-Crafter. Mimo zastosowania napędu elektrycznego charakter nowego, bezemisyjnego Craftera nie zmienił się. Przedział ładunkowy ma pojemność aż 11,3 m3, a jego maksymalna wysokość to 1.961 mm, odległość między nadkolami wynosi 1.380 mm, a maksymalna długość – 4.855 mm. Oznacza to, że wymiary przestrzeni ładunkowej e-Craftera są takie same, jak wersji z silnikami spalinowymi. e-Crafter, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi 4,25 tony, rozpędza się do dopuszczalnej prędkości maksymalnej wynoszącej 90 km/h. Dzięki temu równie dobrze sprawdzi się on na miejskich obwodnicach, jak i na pozamiejskich drogach.

Z nowym Volkswagen Crafterem goście targów będą mogli zapoznać się także poza halą 3A. Na placu św. Marka przygotowany zostanie specjalny tor na którym odwiedzający będą mogli przetestować systemy wspierające kierowcę w nowym Crafterze. Prezentowany będzie system parkowania z przyczepą Trailer Assist i system czujników bocznych Side Protection. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, stosowanym dotychczas w samochodach osobowych, nowy Crafter wyznacza standardy w segmencie.

Źródło: Volkswagen