Volkswageny ID.4 i ID.5 podczas EV Experience na Torze Modlin

Volkswageny ID.4 i ID.5 podczas EV Experience na Torze Modlin25.05.2023
Podczas tegorocznej edycji EV Experience, imprezy organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych będzie można wypróbować Volkswageny ID.4 i ID.5.

EV Experience to największy w Polsce test samochodów elektrycznych. Na Torze Modlin, pod okiem profesjonalnych instruktorów będzie można wypróbować ponad 70 modeli z napędem elektrycznym. Wśród nich znajdą się dwa Volkswageny – ID.4 i ID.5, które udostępni jeden z dealerów marki z Wolfsburga – firma Krotoski.

Volkswagen ID.5

Trwająca dwa dni impreza jest przeznaczona zarówno dla przedstawicieli szeroko rozumianej branży elektromobilności i firm (26 maja), jak i publiczności, czyli osób, które rozważają zakup samochodu elektrycznego lub po prostu chcą się przekonać, jak jeździ się takim autem (27 maja).

Poza jazdami próbnymi samochodami elektrycznymi po torze organizatorzy przewidzieli sporo innych atrakcji – tor off-roadowy i strefę dla dzieci, będą także foodtrucki, ekspozycja pojazdów kilkudziesięciu marek, w tym aut dostawczych, hulajnogi i rowery.

W pierwszej edycji EV Experience, rok temu, wzięło udział ponad 2000 gości, którzy mieli do dyspozycji 34 samochody elektryczne. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania, do dyspozycji gości będzie ponad 70 samochodów elektrycznych do jazd testowych. Uczestnicy spotkania będą także mogli potrenować w strefie treningowej, gdzie znajdują się m.in. płyty poślizgowe oraz kurtyny wodne o wysokości 2,5 metra.

Volkswagen ID.5

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i kupić bilet wstępu. Cena na dzień otwarty to 39 zł (wstęp wolny dla dzieci do lat 16). Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy na miejscu), dostępu do wszystkich stref i korzystania ze wszystkich atrakcji czy szkoleniach.

Źródło: Volkswagen