Powstanie VW Jetta R i Audi S1

Powstanie VW Jetta R i Audi S126.05.2010
Dr Ernst Linder, odpowiedzialny za techniczne aspekty nowego Polo GTI, potwierdził, iż koncern Volkswagen wprowadzi na rynek modele Jetta R i Audi S1. W wywiadzie dla Drive.com.au, Linder ujawnił, że S1 będzie napędzane turbodoładowanym silnikiem ...

...o pojemności 1,4-litra i mocy 182 KM współpracującym z siedmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnią automatyczną. Co ciekawe, napęd będzie przekazywany tylko na koła przedniej osi, co z pewnością rozzłości „purystów Audi”, jednak pozwoli obniżyć koszty produkcji, a to z kolei wpłynie korzystnie na ostateczną cenę sportowego Audi.

Dr Linder przyznał także, iż Volkswagen pracuje nad modelem Jetta R, jednak w tym przypadku nie ujawnił dokładnych danych technicznych. Nieoficjalne źródła informują, że pod maską Jetty R znajdzie się turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy 2.0 o mocy około 270 KM i maksymalnym momencie obrotowym 350 Nm.

Jest też zła informacja. Nie będzie Polo R, gdyż – jak potwierdził Linder – wprowadzenie samochodu na rynek nie byłoby dobrym rozwiązaniem ze względów finansowych, tym bardziej, że w sprzedaży pojawi się Audi S1.

Źródło: foto:VW, informacja: Moto Target