Miejski i terenowy Volkswagen CrossTouran

Miejski i terenowy Volkswagen CrossTouran13.08.2010
Po wprowadzeniu do oferty modeli CrossPolo i CrossGolf, Volkswagen prezentuje "uterenowionego" minivana CrossTouran. Możliwość jazdy w lekkim terenie ma zapewnić zwiększony o 20 mm prześwit w połączeniu ...

...z czarnymi nakładkami na zderzaki i progi, które chronią przed zadrapaniami lakieru. Ponadto, samochód wyróżnia się wydatnymi nadkolami oraz dużymi, 17-calowymi obręczami aluminiowymi z oponami o szerokości 215 z przodu i 235 z tyłu. Całość uzupełniają aluminiowe relingi dachowe.

Miejski i terenowy Volkswagen CrossTouran 1 Wewnątrz znalazły się siedzenia pokryte kolorową tapicerką oraz aluminiowe wstawki dekoracyjne. Dostępny standardowo pakiet skórzany obejmuje kierownicę, dźwignię zmiany biegów i dźwignię hamulca ręcznego.

Pod maską znajdą się silniki znane ze standardowego Tourana. W gamie jednostek napędowych debiutuje benzynowy motor 1.2 o mocy 105 KM, który zajmie miejsce obok dostępnych już wcześniej silników 1.4 o mocy 140 i 170 KM. Wielbiciele diesli wciąż mogą wybierać pomiędzy jednostką 1.6 rozwijającą 90 KM, a konstrukcją 2.0 TDI wytwarzającą 140 i 170 KM.

Volkswagen CrossTouran w podstawowej wersji będzie kosztował 27 700 Euro.

Źródło: foto: VW, informacja: Moto Target