Golf Cabriolet i Jetta mają 5 gwiazdek od EuroNCAP

Golf Cabriolet i Jetta mają 5 gwiazdek od EuroNCAP24.08.2011
Nowy Golf Cabriolet i Jetta otrzymały w testach EuroNCAP maksymalne oceny - pięć gwiazdek za ochronę pasażerów, bezpieczeństwo dzieci i ochronę pieszych. Tym samym oba te Volkswageny są najbezpieczniejszymi samochodami w swojej klasie.

Golf Cabriolet i Jetta zaliczyły testy oceniające ochronę pasażerów odpowiednio na 96 i 94 procent. Niezależnie od wzrostu kierowcy i pasażera oba auta otrzymały najlepsze wyniki. Przy ocenie uwzględniane były rezultaty testów zderzenia czołowego, bocznego i zderzenia ze słupem. Nie tylko dorośli mogą czuć się bezpiecznie: testy z manekinami odpowiadającymi dzieciom w wieku 18 miesięcy i 3 lat zarówno w Volkswagenie Jetta jak i w Golfie Cabriolet wykazały bardzo dobrą ochronę najmłodszych pasażerów.

Równie ważne, jak ochrona pasażerów pojazdu, jest bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Przy prędkości 40 km/h symulowano wypadki z udziałem dzieci i dorosłych. W kwestii ochrony podudzi przy uderzeniu o zderzak, Jetta we wszystkich testowanych kategoriach wypadła bardzo dobrze. Golf Cabriolet uzyskał bardzo dobry wynik w kryterium ochrony głowy dzieci: górna część maski silnika sprężynowała minimalizując obrażenia głowy.

W dziedzinie wspierania bezpieczeństwa oba samochody zaliczyły testy na 71 procent. Euro NCAP doceniło nie tylko system przypominający o zapięciu pasów, lecz także należący do standardowego wyposażenia ESP. Oba systemy są montowane seryjnie zarówno w Golfie Cabriolet, jak i w Volkswagenie Jetta.


Volkswagen Golf

Volkswagen Golf
od 78 290 PLN

sprawdź ceny | więcej o modelu

Źródło: Volkswagen

Nasi użytkownicy czytali również:

Volkswagen Poznań wyprodukował już ponad 75 500 egzemplarzy Caddy 5
Volkswagen Poznań wyprodukował już ponad 75 500 egzemplarzy Caddy 5
Znakomite wyniki elektrycznego Volkswagena ID.3
Znakomite wyniki elektrycznego Volkswagena ID.3
Nowy Volkswagen Multivan gotowy do zamówień
Nowy Volkswagen Multivan gotowy do zamówień

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning:

Volkswagen-T-Roc-2022
Nowe wersje modelu Volkswagen T-Roc i T-Roc R 2022
Volkswagen-ID5
Pierwszy elektryczny SUV typu coupe Volkswagena - ID.5
Volkswagen-Taigo-2022
Nowy Taigo - SUV coupe marki Volkswagen