Volkswagen Beetle z silnikiem diesla w USA

Volkswagen Beetle z silnikiem diesla w USA06.02.2012
Tuż przed rozpoczęciem tegorocznego Chicago Auto Show (9-19.02.2012) Volkswagen przedstawił szczegóły dotyczące nowego modelu Beetle TDI w odsłonie na 2013 rok, który zadebiutuje oficjalnie właśnie na tej imprezie motoryzacyjnej.

VW Beetle na olej napędowy będzie korzystać z tego samego, 2-litrowego, turbodoładowanego diesla, co Volkswagen Jetta TDI i Passat TDI.

Volkswagen Beetle z silnikiem diesla w USA 1 Ta jednostka napędowa rozwija moc 140 KM i maksymalny moment obrotowy 320 Nm. Klienci będą mogli wybierać między 6-biegową przekładnią manualną lub skrzynią dwusprzęgłową DSG.

Jeśli chodzi o wygląd, to Volkswagen Beetle TDI nie będzie się specjalnie odróżniać od swoich benzynowych braci. W USA będzie oferowany w trzech wersjach wyposażeniowych. Pojazd zostanie wyposażony w 17-calowe obręcze z lekkich stopów i zestaw chromowanych elementów na nadwoziu i we wnętrzu kabiny.

W kabinie będzie się mógł znaleźć szyberdach, system audio klasy premium, subwoofer Panasonic 400 W, kolorowy ekran dotykowy i odtwarzacz CD z miejscem na 6 płyt oraz system nawigacji RNS 315.

Źródło: Volkswagen, opracowanie: BM