Volkswageny do warsztatu

Volkswageny do warsztatu14.02.2012
Przedsiębiorca Kulczyk Tradex Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Volkswagen Scirocco, EOS, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Passat CC, Passat Variant, Tiguan, T5, ...

...wyposażonych w silnik 2,0 L CR TDI, wyprodukowanych w Niemczech, z roku modelowego 2009 – 2011, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników. Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych wyżej wymienionych modelach samochodów marki Volkswagen, na skutek niewłaściwego materiału zastosowanego do produkcji przewodów wysokiego ciśnienia oraz drgań rezonansowych silnika, w określonych trybach pracy może dojść do pęknięcia przewodu wtryskowego i wycieku oleju napędowego.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 5 717 samochodów marki Volkswagen Scirocco, EOS, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Passat CC, Passat Variant, Tiguan, T5, z silnikiem 2,0 L CR TDI.

Przedsiębiorca poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosi do kontaktu z dowolnym Partnerem Serwisowym Volkswagena w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostałym właścicielom samochodów marki Volkswagen objętych przedmiotową kampanią, zaleca się kontakt z Partnerami Serwisowymi Volkswagena.

Źródło: UOKiK, Volkswagen