Volkswagen Polo, Golf i Jetta Optimum

Volkswagen Polo, Golf i Jetta Optimum13.03.2012
Ofertę Volkswagena wzbogaciły specjalne wersje Polo, Golfa i Jetty o nazwie Optimum. Charakteryzują się wzbogaconym wyposażeniem seryjnym. Ponadto obniżone zostały ceny Passata oraz Passata Varianta, ...

...listę wyposażenia dodatkowego tego modelu wzbogaciły także atrakcyjne, nowe pakiety.

Polo Optimumw zależności od wersji wyposażenia: Trendline, Comfortline lub Highline, oferuje klientom szereg korzyści. Bazowe wersje zostały doposażone w klimatyzację, system radiowy RCD 210, światła do jazdy dziennej oraz w przypadku wersji Trendline także w obudowy lusterek i klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia. Cena Polo Trendline Optimum z silnikiem 1.2 o mocy 60 KM wynosi 43.490 zł.

Walory takie jak komfort podróży, bezpieczeństwo oraz niewielkie zużycie paliwa silników TSI i TDI sprawiły, że Golf jest najczęściej kupowanym samochodem w Europie, wielką popularnością cieszy się także w Polsce. Podstawowa wersja Golfa w naszym kraju jest już seryjnie bogato wyposażona, posiada m.in.: ABS, system ESP z funkcją stabilizacji przyczepy, klimatyzację, 7 poduszek powietrznych oraz radio z czytnikiem MP3. Wprowadzona do oferty wersja specjalna Optimum, dodatkowo poszerza seryjne wyposażenie o: alarm z niezależnym zasilaniem i funkcją dozoru wnętrza, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odstępu na ekranie radia lub nawigacji, system radiowy "RCD 310" z odtwarzaczem płyt CD, MP3 i 8 głośnikami oraz pakiet zimowy zawierający podgrzewane fotele, spryskiwacze reflektorów i kontrolkę poziomu płynu spryskiwaczy.

Wersja Optimum oferowana jest dla Golfa Hatchback w wersjach Trendline, Comfortline oraz Highline. Klienci mogą wybrać jeden z pośród czterech silników 1.4 80 KM, 1.2 TSI 105 KM, 1.4 TSI 122 KM oraz 1.6 TDI 90 KM i 105 KM.Golf Optimum w wersji Trendline z bazowym silnikiem 1.4 o mocy 80 KM kosztuje 58.980 zł.

Volkswagen oferuje wersję Optimum także do nowej Jetty, która w salonach zadebiutowała na początku minionego roku. Specjalna wersja, podobnie jak w przypadku Polo i Golfa, oferuje klientom dodatkowe korzyści w postaci obniżonej ceny i rozszerzonego wyposażenia. Jetta Optimum w wersji Trendline z silnikiem 1.2 TSI o mocy 105 KM kosztuje 69.480 zł.

Wyposażona jest seryjnie m.in. w ESP, klimatyzację, system radiowy RCD 510 z 6,5" ekranem dotykowym, zmieniarką na 6 płyt CD, czytnikiem MP3 i ośmioma głośnikami, komputer pokładowy "MFA Plus", czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odstępu do przeszkody na ekranie radia, zestaw telefoniczny Start oraz w pakiet zimowy z podgrzewanymi fotelami, spryskiwaczami reflektorów i kontrolką poziomu płynu spryskiwaczy.

Poza wprowadzeniem Polo, Golfa i Jetty Optimum, Volkswagen obniżył ceny Passata oraz Passata Varianta.

Źródło: Volkswagen