Premiery VW Group na Motor Show w Poznaniu

Premiery VW Group na Motor Show w Poznaniu05.04.2012
W dniach od 13 do 15 kwietnia będzie miało miejsce największe wydarzenie motoryzacyjne tego roku w Polsce – Poznań Motor Show 2012. Oficjalne otwarcie targów odbędzie się w hali 3A o godz. 14.00, na scenie, na której chwilę później ...

...marki należące do grupy Volkswagena zaprezentują swoje nowości. Targi Motoryzacyjne w Poznaniu z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W minionym roku, w ciągu jednego weekendu odwiedziło je ponad 45.000 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 50.000 miłośników motoryzacji.

Pierwszy dzień przeznaczony jest dla ekspertów oraz dziennikarzy, 13 kwietnia od godzin porannych odbędzie się szereg debat i spotkań poświęconych polskiej motoryzacji. Oficjalne otwarcie targów nastąpi o godzinie 14.00 w hali 3A, która zamieniona zostanie w Auto City - miasto marek grupy Volkswagen. Otwarcie połączone jest z prezentacją najnowszych modeli samochodów i nowych projektów. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną: Volkswagen up! w wersji pięciodrzwiowej, nowe Audi A3 i Porsche Boxster oraz Amarok z automatyczną skrzynią biegów. Škoda przedstawi nowy projekt wspierający bezpieczeństwo „Škoda Auto Lab”, który jest kontynuacją programu Szkoła Auto.

W sobotę oraz niedzielę (14-15 kwietnia) targi zostaną otwarte dla zwiedzających. Hala 3A w całości będzie wypełniona ekspozycją marek należących go grupy Volkswagena w Polsce. Na powierzchni prawie 5.000 metrów kwadratowych zaprezentowanych zostanie 50 samochodów. Dodatkowo na gości będzie czekało wiele atrakcji na zewnątrz hali. Będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami poprawiającymi bezpieczeństwo, dbającymi o ekologię czy też ułatwiającymi jazdę. Na specjalnie przygotowanym placu każdy będzie mógł wypróbować m.in. jak działa system Park Assist, który niemal samodzielnie potrafi zaparkować samochód.

Dodatkowo wśród gości targów zostanie rozlosowana bardzo atrakcyjna nagroda: Volkswagen up!.

Źródło: Volkswagen