Wyróżnienie dla silnika 1.4 TSI Volkswagena

Wyróżnienie dla silnika 1.4 TSI Volkswagena14.06.2012
Silnik 1.4 TSI Volkswagena po raz siódmy z rzędu otrzymał wyróżnienie „International Engine of the Year” w kategorii pojemności skokowej 1.0 – 1.4 litra. Ten benzynowy silnik z dodatkową turbosprężarką i mechanicznym kompresorem ...

...spotkał się z uznaniem jury jako wyjątkowo mocna i efektywna jednostka napędowa. Cieszącą się międzynarodową renomą nagrodę dla silnika 1.4 TSI odebrał dzisiaj w Stuttgarcie dr Hermann Middendorf, szef działu rozwoju silników benzynowych Volkswagena.

W uzasadnieniu jury podało: Ten silnik perfekcyjnie łączy przyjemność jazdy i oszczędność. Silnik 1.4 TSI to najinteligentniejsza jednostka w segmencie małych samochodów, ponieważ połączono w niej wystarczającą moc z niewielkim zużyciem paliwa.

TSI z podwójnym doładowaniem jest dostępny w klasach mocy 150 KM, 160 KM i 180 KM, oferowany jest dla wielu modeli – od Polo po Sharana.

„International Engine of the Year Award” należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży motoryzacyjnej. Nagroda jest przyznawana od 1999 roku. Przed wyłonieniem zwycięzcy 76 dziennikarzy motoryzacyjnych z 36 krajów sprawdzało silniki pod kątem ich osiągów, sposobu pracy i ekonomiczności. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2006 roku silnik Volkswagena 1.4 TSI zdobywał to wyróżnienie siedem razy z rzędu. Oprócz tego otrzymał w latach 2009 i 2010 tytuł „International Engine of the Year” w klasyfikacji ogólnej oraz „Green Engine Award” w 2009 roku.

Źródło: Volkswagen