Oceny samochodów » Volkswagen » Vento »

Oceń swoje auto
« Poprzednia   Następna »

Volkswagen Vento 1.9 TDI (1Z)

(2012-03-08 01:01:49 | autor: alt_)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Volkswagen
Średnia ocena ogólna

ffffh

4.62
 Model: Vento 1.9 TDI (1Z)
 Rok produkcji: 1995
 Przebieg: 350000
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 4 
 komentarz:
"Klekocze jak najęty szczególnie kiedy zimny, ale taka jego uroda. Problemów nie ma. O elastyczności mówić można tylko kiedy turbina "załapie" - wtedy jest bardzo zadowalająca."
 skrzynia biegówocena: 4 
 komentarz:
"Przełożenia skrzyni jak dla mnie nieco do bani (np. przy 50km/h na 3. biegu to za szybko i go słychać, z kolei na 4 nie jest elastyczny i lekko telepie, przez co ciężko się poruszać przepisowo po zabudowanym ;) )."
 układ jezdnyocena: 5 
 komentarz:
"Promień skrętu lepszy niż w Clio II. Bardzo dobrze się nim manewruje po parkingach. Moc wspomagania kierownicy wystarczająca, ale dla mnie delikatnie za mała. Prowadzi się bardzo pewnie i to nie tylko z pozoru. Koszta eksploatacji śmiesznie niskie (nawet "
 układ hamulcowyocena: 5 
 komentarz:
"Siła hamowania nie powala, ale układ hamulcowy daje możliwość dokładnego dozowania siły hamowania, co pozwala wygodnie i skutecznie go obsługiwać. Koszta eksploatacji niemal pomijalne."
 widocznośćocena: 5 
 komentarz:
"Nawet wystający tyłek przy odrobinie przyzwyczajenia nie sprawia problemów. W każdą stronę wystarczająca. Proste kształty nadwozia nie wymagają nadzwyczajnej wyobraźni podczas parkowania w ciasnych miejscach."
 jakość wykończeniaocena: 4 
 komentarz:
"Jak na auto "sprzed 3 epok" względnie mało elementów trzeszczy. Deska jest miękka a obicia "już" welurowe. Do normalnej eksploatacji wystarczy. Gorzej z blachami."
 ergonomiaocena: 5 
 komentarz:
"Wszystko na swoim miejscu i na wyciągnięcie dłoni. Obsługa przyrządów na desce jest debilnie prosta i szalenie intuicyjna. Wadami są jedynie mały i niezbyt wygodny schowek w wersji z dwoma poduszkami oraz brak podstawki pod kubek."
 wentylacja i ogrzewanieocena: 5 
 komentarz:
"Przy silniku TDI nawet w duże mrozy już po przejechaniu 2-3 kilometrów zaczyna lecieć letnie powietrze. Po całkowitym zagrzaniu silnika grzeje jak opętany."
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 4 
 komentarz:
"Z przodu miejsca bardzo dużo. Z tyłu jak to w klasie C z tamtych lat."
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 4 
 komentarz:
"Względnie cicho, przyjmując że diesel jednak klekocze dość mocno. Do 120km/h również szum akceptowalny (przy ok. 100km/h jest bardzo przyjemnie, nie słychać zbytnio ani silnika, ani szumu)."
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 5 
 komentarz:
"Maksymalne zużycie ON przy 4 osobach i bagażu oraz jeździe autostradą ok. 150-160km/h "pod górę" (A4 do z Wrocławia do Katowic) wyniosło 6.5 l/100km. W cyklu miejskim 6-6.5l/100km. Zimą ogólnie około 6.5l/100km. Przy cyklu mieszanym, mojej dość ciężkiej n"
 niezawodnośćocena: 5 
 komentarz:
"Mało się psuje, a jak już to pierdoły."
 stosunek ceny do jakościocena: 5 
 komentarz:
"Samochód kupiony nieco zaniedbany za śmieszną kwotę. Obecnie sukcesywnie "dopieszczany" ale nie wali zbytnio po kieszeniach."
 
 Podsumowanie:
"Jestem bardzo zadowolony z Vento. Jeśli potrzebujesz przeciętnego auta z przeciętnymi osiągami, ale praktycznego i względnie wygodnego - będzie w sam raz. Krótko mówiąc - niedrogi, a niezawodny wół roboczy."
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Volkswagen » Vento »