Oceny samochodów » Volkswagen » Bora »

Oceń swoje auto
« Poprzednia   Następna »

Volkswagen Bora Kombi 1,9 130KM

(2011-10-14 00:16:30 | autor: Aro)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Volkswagen
Średnia ocena ogólna

ffffe

4.38
 Model: Bora Kombi 1,9 130KM
 Rok produkcji: 2003
 Przebieg: 270000
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 5 
 komentarz:
"Silnik ma swój urok, zimny dość głośny na zewnątrz pojazdu. W środku jest o niebo lepiej. Elastyczność tego silnika jest bardzo duża, bez problemu można zaczynać wyprzedzanie na 5 biegu przy 90km bez redukcji."
 skrzynia biegówocena: 5 
 komentarz:
"Nie do zdarcia, po takim przebiegu kontrolnie wymieniłem olej (manualna) który praktycznie nie nosił śladów zużycia po 260000km. "
 układ jezdnyocena: 4 
 komentarz:
"Zawieszenie bez zarzutu przy regularnym przeglądaniu wymienia sie tylko detale. tylne teleskopy źle znoszą ciąganie ciężkich przyczep."
 układ hamulcowyocena: 3 
 komentarz:
"Przy dłuższej agresywnej jeździe w naszych warunkach (hamowanie potem gaz i tak cały czas) czuć delikatnie że auto mogło by lepiej sobie radzić. Tym bardziej hamulce nie radzą sobie z szybką jazdą autostradami, nagłe hamowanie z 160km to dość dużo adrenal"
 widocznośćocena: 4 
 komentarz:
"Jak na kombi to bardzo dobra w każdym kierunku. W porównaniu do następnej generacji np. Golfa V kombi, bora wypada o niebo lepiej."
 jakość wykończeniaocena: 4 
 komentarz:
"Jeszcze wyczuwa sie to za co kochamy VW, plastiki nie hałasują nawet na naszych dziurach, teraz już sie tak nie starają :("
 ergonomiaocena: 5 
 komentarz:
"Wszystko na swoim miejscu, tak jak powinno być, nawet przy MFD dużym, wsiadasz i naprawdę nie musisz długo się zastanawiać gdzie i co jest."
 wentylacja i ogrzewanieocena: 5 
 komentarz:
"Mam automatyczną klimę, więc latem bez problemu, zima też nie przysparza problemu. Szybko się robi ciepło. "
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 4 
 komentarz:
"Z przodu bez zarzutu. z tyłu w 2 osoby jeszcze da sie jeździć ale w 3 lepiej nie wypuszczać się daleko. Ale przecież to stosunkowo małe auto wiec to nie jego wina :) jak ktoś chce w 5 cały czas jeździć to musi sobie SHARANA kupić."
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 3 
 komentarz:
"Auto jest bardzo dobrze wyciszone, przy 140km nie podnosi sie głosu żeby rozmawiać. 8głośników seryjnych też spisuje sie bardzo dobrze."
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 5 
 komentarz:
"Jeśli chodzi o spalanie to bez większego problemu na trasie można osiągnąć z włączoną klimą przy szybkiej jeździe spalanie rzędu 6,5L po mieście z włączoną klimą i również przy bardzo dynamicznej jeździe 8L. Jeśli chodzi o koszty utrzymania, 10000 temu re"
 niezawodnośćocena: 5 
 komentarz:
"Auto jest nie zawodne, jak sie chodź trochę dba to naprawdę nie ma niespodzianek."
 stosunek ceny do jakościocena: 5 
 komentarz:
"Auto jest drogie nawet teraz , trafienie 130KM TDI w dobrym stanie graniczy z cudem ale jak się trafi to naprawdę warte jest swojej ceny, każdej złotówki."
 
 Podsumowanie:
"Zaraz po zakupie zrobiłem w 2 miesiące 30000km i naprawdę mogę z czystym sumieniem polecić samochód. Dobra rada, przy zakupie używanego lepiej nie oszczędzać na sprawdzenie. Potwierdzić przebieg najlepiej w ASO, stacja diagnostyczna dobrze obejrzeć silnik to podstawa. Przed zakupem obejrzałem 4 szt. 2 miały poskręcane liczniki o ponad 100tyś a pozostałe 2 były podratowane pod sprzedaż i kopciły na czarno na wolnych obrotach, proszę nie wierzyć że to normalne. Kupiłem swoje jak miało 220000tyś jeździ na pełnym Syntetyku i nie kopci w żadnych okolicznościach."
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Volkswagen » Bora »