MotoNews.pl

Nissan wprowadza do sprzedaży limitowaną edycję Juke-R i pokazuje niesamowity film

04 maja 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan Juke R 4

Nissan poinformował, że innowacyjny crossover Juke-R będzie dostępny w bardzo ograniczonej serii egzemplarzy produkowanych na zamówienie. Juke-R z silnikiem o pojemności 3,8 litra i rozpędzający się do 257 km/h, który w styczniu tego roku miał swój globalny debiut w Dubaju, wzbudził tak wielką sensację, że Nissan otrzymał już trzy potwierdzone zamówienia na takie samochody. Dwa z nich złożył pewien wpływowy i szanowany mieszkaniec Dubaju. Nissan wyprodukuje więcej egzemplarzy Juke-R, ale zanim produkcja ruszy na dobre, przez najbliższe cztery tygodnie firma będzie zbierać zamówienia.

W pierwszym Juke-R wykorzystano zespół napędowy Nissana GT‑R z roku modelowego 2010, natomiast partia nowych samochodów będzie oparta na zespole napędowym i podwoziu GT‑R z roku modelowego 2012. Trwa już montaż pierwszych trzech egzemplarzy, które zostaną dostarczone klientom pod koniec lata.

Gareth Dunsmore, Dyrektor ds. Marketingu Produktu odpowiedzialny za model Juke powiedział: „Początkowo Juke-R miał być jednorazowym projektem koncepcyjnym łączącym dwa najbardziej innowacyjne modele Nissana. Jednak reakcja na samochód w Dubaju była zadziwiająca – ludzie zdecydowani na zakup prezentowanego egzemplarza składali oferty na ulicy! Wobec takich reakcji i trzech nieodwołalnych zamówień, które do nas wpłynęły postanowiliśmy zmienić plany. Nie możemy zawieść entuzjastów, którzy tak bardzo chcą wzbogacić swoje kolekcje o ten samochód. Juke-R jest swoistym fenomenem, a ja jestem niezwykle dumny z wrażenia, jakie wywołał. Dalsze wiadomości na temat Juke będą pojawiać się w kolejnych miesiącach bieżącego roku”.

Osoby zainteresowane zakupem najbardziej innowacyjnego crossovera Nissana mogą pisać na adres: Juke-R@Nissan.co.uk.

Nissan opublikował także dziś internetowy film z modelem Juke-R w roli głównej. W Desert Nemesis przedstawiono sylwetkę Lucasa Ordoneza, zwycięzcy pierwszej edycji GT Academy, który dziś startuje w emocjonującym wyścigu ulicznym zasiadając za kierownicą jednego z najlepszych supersamochodów świata. Klimat filmu nawiązuje do gry Need for Speed.

Rob Kaplan, ceniony i nagradzany reżyser Desert Nemesis, uchwycił poruszenie i emocje, jakie muskularny Juke-R startujący w ulicznym wyścigu wzbudza wśród swych głośnych i renomowanych rywali. Sceny godne wysokobudżetowej produkcji przeplatają się z surowymi ujęciami gracza, który stał się profesjonalnym kierowcą i dziś startuje w wyścigu samochodów dopuszczonych do ruchu po drogach publicznych rozgrywanym na terenie ekskluzywnego International Marina Club w Dubaju. Reżyser pokazuje widzom jak Juke-R znajduje swoje miejsce obok pojazdów tworzących światową elitę.

Hiszpan Lucas Ordonez został profesjonalnym kierowcą wyścigowym dzięki GT Academy, czyli niezwykle innowacyjnemu przedsięwzięciu Nissana i Sony z 2008 roku. Ordonez debiutował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w zespole Nissana w 2011 roku i wróci do La Sarthe 16 i 17 czerwca w barwach zespołu Greaves Motorsport, który również korzysta w najlepszych w swojej klasie silników Nissana.

Zdjęcia: Nissan