MotoNews.pl

Nowy Nissan Juke NISMO na Chicago Auto Show

08 lutego 2013

Nissan Juke NISMO 15

Sportowy Nissan Juke NISMO 2013 prezentuje się właśnie na Chicago Auto Show. Nowa odsłona zachowała wszystkie atuty poprzedniego wariantu: design nawiązujący do samochodów wyścigowych, ulepszone osiągi i łatwość prowadzenia. Model będzie dostępny w USA w trzech wersjach wyposażeniowych: najtańszej S, lepiej wyposażonej SV i najbardziej luksusowej SL oraz dwóch konfiguracjach napędowych: z napędem na przednią oś (w tym przypadku w połączeniu z 6-biegową przekładnią manualną) oraz z napędem 4×4 (w tym przypadku Juke NISMO będzie mieć sportową przekładnię Xtronic CVT).

Sportowy Nissan Juke NISMO 2013

Modyfikacje nadwoziowe w Juke’u NISMO to nie tylko poprawki kosmetyczne – wprowadzone zmiany o 37% zwiększają docisk osi do nawierzchni drogi w porównaniu z modelem bazowym. Zestawiając NISMO ze standardowym Nissanem Juke najbardziej rzucają się w oczy: nowy, bardziej agresywny i niżej zawieszony przód i atrapa chłodnicy z czerwonym, dekoracyjnym pasem, które przeprojektowano, by usprawnić dopływ powietrza do silnika. Czerwone akcenty znajdziemy także w dolnej części drzwi i na obudowach lusterek bocznych. Fartuchy boczne nadwozia również przeprojektowano, by skierować strumień powietrza wokół tylnych kół i w kierunku od samochodu na zewnątrz. Nadkola są bardziej muskularne, a słupki B pokryto czarnym lakierem fortepianowym. W tyle mamy zderzak zachodzący głęboko w dół, czarny próg z czerwonym paskiem i przeprojektowany spojler na pokrywie bagażnika.

Samochód porusza się na oponach Continental ContiSportContact5 w rozmiarze 225/45R18 zamontowanych na 18-calowych obręczach z lekkich stopów.

Wnętrze również przeprojektowano, a do wykończenia kabiny zastosowano zamsz zeszyty czerwonymi nićmi. Kolejne czerwone akcenty, to tarcze zegarów i ozdobny pas na kierownicy.

Pod maską nowego Nissana Juke’a NISMO pracuje zmodyfikowana, 1,6-litrowa, 4-cylindrowa jednostka DOHC turbo z wtryskiem bezpośrednim. Silnik generuje moc 187 KM i maksymalny moment obrotowy i maksymalny moment obrotowy 250 Nm.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy oraz skróconej relacji filmowej z konferencji prasowej Nissana w Chicago.

Zdjęcia: Nissan, newspress.co.uk, opracowanie: BM