MotoNews.pl

Nowy Nissan Juke NISMO na Chicago Auto Show

08 lutego 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Nissan Juke NISMO 15

Sportowy Nissan Juke NISMO 2013 prezentuje się właśnie na Chicago Auto Show. Nowa odsłona zachowała wszystkie atuty poprzedniego wariantu: design nawiązujący do samochodów wyścigowych, ulepszone osiągi i łatwość prowadzenia. Model będzie dostępny w USA w trzech wersjach wyposażeniowych: najtańszej S, lepiej wyposażonej SV i najbardziej luksusowej SL oraz dwóch konfiguracjach napędowych: z napędem na przednią oś (w tym przypadku w połączeniu z 6-biegową przekładnią manualną) oraz z napędem 4×4 (w tym przypadku Juke NISMO będzie mieć sportową przekładnię Xtronic CVT).

Modyfikacje nadwoziowe w Juke’u NISMO to nie tylko poprawki kosmetyczne – wprowadzone zmiany o 37% zwiększają docisk osi do nawierzchni drogi w porównaniu z modelem bazowym. Zestawiając NISMO ze standardowym Nissanem Juke najbardziej rzucają się w oczy: nowy, bardziej agresywny i niżej zawieszony przód i atrapa chłodnicy z czerwonym, dekoracyjnym pasem, które przeprojektowano, by usprawnić dopływ powietrza do silnika. Czerwone akcenty znajdziemy także w dolnej części drzwi i na obudowach lusterek bocznych. Fartuchy boczne nadwozia również przeprojektowano, by skierować strumień powietrza wokół tylnych kół i w kierunku od samochodu na zewnątrz. Nadkola są bardziej muskularne, a słupki B pokryto czarnym lakierem fortepianowym. W tyle mamy zderzak zachodzący głęboko w dół, czarny próg z czerwonym paskiem i przeprojektowany spojler na pokrywie bagażnika.

Samochód porusza się na oponach Continental ContiSportContact5 w rozmiarze 225/45R18 zamontowanych na 18-calowych obręczach z lekkich stopów.

Wnętrze również przeprojektowano, a do wykończenia kabiny zastosowano zamsz zeszyty czerwonymi nićmi. Kolejne czerwone akcenty, to tarcze zegarów i ozdobny pas na kierownicy.

Pod maską nowego Nissana Juke’a NISMO pracuje zmodyfikowana, 1,6-litrowa, 4-cylindrowa jednostka DOHC turbo z wtryskiem bezpośrednim. Silnik generuje moc 187 KM i maksymalny moment obrotowy i maksymalny moment obrotowy 250 Nm.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy oraz skróconej relacji filmowej z konferencji prasowej Nissana w Chicago.

Zdjęcia: Nissan, newspress.co.uk, opracowanie: BM