MotoNews.pl

Rolls-Royce Phantom Extended Wheelbase – dodatkowe 30 cm luksusu

02 maja 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Rolls-Royce Phantom EW 3

Chińczycy najwyraźniej lubią jeździć „po pańsku”, przynajmniej bogatsza część tego narodu. Z tego powodu wiele marek właśnie w Państwie Środka oferuje pojazdy o wydłużonym rozstawie osi. Nie inaczej jest w przypadku Rolls-Royce’a, który na wystawie Auto China 2012 zaprezentował światowy debiut modelu Phantom Extended Wheelbase. Ta luksusowa limuzyna jest dłuższa o ponad 30 cm od standardowej wersji Phantoma i liczy ponad 6 m długości.

Wydłużony Phantom ma nowy wygląd przedniej części nadwozia z odświeżonymi zderzakami i prostokątnymi przysłonami reflektorów wyposażonymi w diody LED. Phantom Extended Wheelbase oferuje kierowcy różne technologie pomagające mu spełniać jego zadanie, takie jak: nowoczesny interfejs użytkownika z multimedialnym ekranem o przekątnej 8,8 cali wyświetlający mapy 3D z topografią okolicy i planujący podróż, czy zestaw kamer ułatwiających manewrowanie.

Mimo wydłużenia rozstawu osi silnik V12 z wtryskiem bezpośrednim zestrojony z 8-biegową przekładnią automatyczną i tylnym dyferencjałem zużywa o 10% mniej paliwa w porównaniu ze standardowym Phantomem i emituje 349 g CO2/km zamiast 388 g/km.

W kabinie znajdziemy typowe dla tej marki, luksusowe wykończenia z najszlachetniejszych odmian drewna, aluminium i skóry.

Zdjęcia: Rolls-Royce, opracowanie: BM