MotoNews.pl

Steampunkowy MINI Countryman

12 czerwca 2012

Kategoria | Carlex Design  Tuning
Marka, model | ,
MINISteam 5

Moda na steampunk zatacza coraz szersze kręgi i należało się spodziewać, że prędzej czy później ujrzymy jakiś samochodowy model wystylizowany na wiktoriańsko-futurystyczny wynalazek. A modele MINI ze swoim klimatem retro wydają się dość naturalną „bazą” do tego typu przeróbek.

Przedstawiamy MINISteam – steampunkową wersję MINI Countrymana. W dodatku możemy dumnie wypiąć pierś, ponieważ dzieło to wyszło spod palców Polaków – stworzyli je specjaliści z firmy Carlex Design zajmującej się udoskonalaniem wnętrz pojazdów.

MINIsteam ma szare nadwozie o satynowym wykończeniu i przyciemnione szyby oraz reflektory. Na tym tle wyróżniają się miedziane elementy – materiał ten to jedna z najbardziej charakterystycznych cech stylu steampunk. Miedziane akcenty znajdziemy na obręczach, dachu, przy bocznych wlotach powietrza oraz w formie dekoracyjnego paska biegnącego wzdłuż boku pojazdu.

We wnętrzu specjaliści z Carlex Design naprawdę poszaleli. Mamy tam deskę rozdzielczą obitą brązową skórą, konsolę środkową z drewnianymi elementami, podłogę z drewnianych klepek zamiast dywaników i brązową, skórzaną tapicerkę na fotelach, które w środkowej części siedziska odsłaniają widok na coś, co przypomina mechanizm z trybikami i kółkami zębatymi różnej wielkości. Oczywiście całość okraszono dość obficie detalami z miedzi i brązu. W środkowej części kierownicy również umieszczono imitację skomplikowanego mechanizmu.

Jak się wam podoba?

Zdjęcia: Carlex Design, opracowanie: BM