MotoNews.pl

Jeep Grand Cherokee SRT8 2013 w dwóch edycjach specjalnych

13 grudnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
SRT8 Vapor 1

Jeep Grand Cherokee SRT8 w odsłonie na 2013 rok będzie dostępny w USA w dwóch nowych edycjach specjalnych. Jedna z nich nosi nazwę Bright White Alpine, a druga nazywa się Brilliant Black Vapor. Pierwszą wyróżnia śnieżnobiałe, a drugą czarne nadwozie.

Obie mają na swojej liście wyposażeniowej zestaw specjalnych, 20-calowych obręczy z lekkich stopów o pięciu ramionach, wykończonych czarnym chromem, dekoracyjne detale nadwoziowe pokryte błyszczącym, czarnym lakierem oraz specjalne plakietki, parę dodatkowych świateł z tyłu i nakładkę na próg bagażnika.

Zarówno pod maską Jeepa Gran Cherokee SRT8 w edycji Alpine, jak i Vapor pracować będzie słynny, 6,4-litrowy silnik HEMI V8 dostarczający 470 KM/351 kW mocy i maksymalnego momentu obrotowego 630 Nm. W tej jednostce napędowej zastosowano technologię Fuel Saver zmniejszającą zużycie paliwa.Jeep Grand Cherokee SRT8 2013 rozpędza się z miejsca do 100 km/h w imponujące 4,8 sekundy i może rozwinąć prędkość maksymalną 258 km/h.

Nowa odsłona modelu pracuje w pięciu trybach:

  • Auto: najbardziej spokojny tryb jazdy, pojazd automatycznie dostosowuje się do warunków drogowych korzystając z różnych ustawień zawieszenia adaptacyjnego,
  • Sport: sportowy, sprawiający dużo radości tryb jazdy przeznaczony do poruszania się po nawierzchniach takich, jak drogi i ulice,
  • Tow: zwiększa możliwości uciągu,
  • Track: wyczynowy tryb „torowy”, w którym auto bardzo precyzyjnie reaguje działania kierowcy,
  • Snow: sprawia, że samochód świetnie radzi sobie w warunkach zimowych.

Produkcja Jeepa Grand Cherokee SRT8 Bright White Alpine i Brilliant Black Vapor zostanie ograniczona do 400 egzemplarzy dla każdej z wersji specjalnych. Modele będą sprzedawane wyłącznie na rynku północnoamerykańskim.


Zdjęcia: Jeep