MotoNews.pl

Mitsubishi Lancer Evolution X będzie obłędne, gdy zajmie się nim Vilner

07 lutego 2013

Kategoria | Tuning  Vilner
Vilner Mitsubishi Evo X 3

Bułgarska firma tuningowa Vilner słynie przede wszystkim z przeróbek wnętrz pojazdów – często wyjątkowo ekstrawaganckich i niecodziennych, jak choćby w przypadku Nissana GT-R w chińskich klimatach. Tym razem wyszła jednak wyraźnie poza swoją strefę komfortu i to z niezłym skutkiem. Vilner opublikował bowiem właśnie serię pierwszych szkiców nowego zestawu nadwoziowego dla Mitsubishi Lancera Evolution X.

Mamy wrażenie, że projektanci pracujący w bułgarskiej firmie tuningowej byli już nieco znużeni „wnętrzarską” rutyną”, bo ich pomysły na modyfikacje nadwozia mają w sobie sporą dozę szaleństwa. Mamy tylko nadzieję, że szkice przeobrażą się w namacalny dowód, iż wyobraźnia designerów z Vilnera ma solidne przełożenie na rzeczywistość.

Vilner proponuje nam bowiem całkowity „facelifting” Evo X za pomocą pakietu komponentów w stylu najbardziej rasowych samochodów wyścigowych. Na zestaw zaplanowany przez Bułgarów składają się: duży splitter przedni, specjalny zderzak przedni z dużymi wlotami powietrza, nowe, wentylowane błotniki, które także odgrywają rolę w poprawie profilu aerodynamicznego auta (ukierunkowują przepływ powietrza i zwiększają siłę docisku osi do nawierzchni drogi), wentylowana maska silnika, nowe fartuchy boczne, poszerzony tył, wyścigowy dyfuzor tylny i duże skrzydło w tyle.

Oprócz tego Mitsubishi Lancer Evolution X ma zyskać nowe zawieszenie, koła, obręcze i ogumienie oraz (co chyba oczywiste) – indywidualne wykończenia we wnętrzu kabiny.

Nie wiemy jeszcze, czy plany Vilnera obejmują również manipulacje przy silniku, ale mamy wielką nadzieję, że tak, bo pojazd o tak zwariowanym wyglądzie aż się prosi o większe stado koni mechanicznych. Trzymamy kciuki i czekamy na zdjęcia gotowego produktu.

Zdjęcia: Vilner, opracowanie: BM