MotoNews.pl

MS Design Competition Ford Focus ST

07 lutego 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
MS Design Ford Focus ST 1

Firma tuningowa pochodząca z austriackiej części Tyrolu: MS Design Competition zamierza podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie pokazać premierowo swoją interpretację Forda Focusa ST. Modyfikacje w seryjnym Focusie ST objęły w tym przypadku zarówno wygląd nadwozia, jak i silnik oraz zawieszenie. Na razie możemy obejrzeć jedynie dwa zdjęcia ilustrujące te zmiany.

Pakiet nadwoziowy jest obszerny, ale amerykański hatchback zniósł to z godnością. Specjaliści z MT Design zaopatrzyli gorącego Forda w nową dokładkę na przedni zderzak i nową atrapę chłodnicy pokrytą błyszczącym, czarnym lakierem, która ładnie kontrastuje ze śnieżnobiałym kolorem nadwozia. Poza tym Focus ST zyskał nowe fartuchy boczne, zmodyfikowany dyfuzor w tyle i dekoracyjne naklejki w postaci poprzerywanych, czarnych pasów biegnących po bokach auta i przez maskę silnika.

Ford Focus ST po przeróbkach dokonanych przez MS Design Competition trzyma się znacznie bliżej nawierzchni drogi, a to za sprawą obniżonego, sportowego zawieszenia. Standardowe obręcze wymieniono na nowe, dwukolorowe, o średnicy 20 cali.

Wiemy też, że tuner planuje wprowadzić zmiany w 2-litrowym silniku EcoBoost, ale na razie nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów. Trzeba więc poczekać do marca, gdy w Genewie odbędzie się oficjalna prezentacja Forda Focusa ST według MS Design Competition.

 

Zdjęcia: MS Design Competition, opracowanie: BM