MotoNews.pl

Ford Focus TrackSTer zadebiutuje na Chicago Auto Show

06 lutego 2013

Kategoria | Targi  Tuning
Marka, model | ,
Ford Focus TrackSTer 7

Firma tuningowa z Los Angeles – fifteen52 pokaże podczas rozpoczynającego się jutro Chicago Auto Show swoją wizję Forda Focusa ST o wiele mówiącej nazwie TrackSTer. Właściwie będzie to owoc współpracy między fifteen52, Ken Block i Fordem Racing, a jego celem jest uczynienie Focusa ST jeszcze bardziej atrakcyjnym modelem pod kątem zmagań sportowych.

TrackSTer ma czuć się tak samo dobrze na drodze, jak i na torze – zmodyfikowano w nim silnik, przekładnię i komponenty zawieszeniowe, by „przemówił” do najbardziej zatwardziałych entuzjastów wyczynowej jazdy. Na liście wyposażeniowej Forda Focusa TrackSTera znalazły się między innymi: przekładnia o skróconych biegach stworzona przez Ford Racing oraz wyczynowy układ wydechowy, również marki Ford Racing. Ta sama firma dostarczyła komponenty z serii „Ford Racing Performance Parts”.

Poza tym w TrackSTerze zastosowano: silnik Mountune (firmy zajmującej się produkcją wyścigowych jednostek napędowych), sportowy intercooler Mountune i zmodyfikowaną jednostkę kontrolną silnika Mountune, blokadę mechanizmu różnicowego Quaife stworzoną dla Focusa ST-R, specjalny zestaw komponentów przekładniowych marki Centerforce (także stworzonych dla Focusa ST-R), przednie tarcze hamulcowe z 4-tłoczkowymi zaciskami stworzone przez StopTech dla Focusa ST-R oraz poszerzone nadkola zapożyczone z Focusa startującego w chińskiej edycji mistrzostw samochodów turystycznych.

Niestety tuner nie ujawnił na razie, jak te zmiany wpłynęły na osiągi silnika i zachowanie Forda Focusa ST na drodze.

Zdjęcia: fifteen52, opracowanie: BM