MotoNews.pl

Mercedes CLS 550 według K3 Projekt

07 lutego 2013

Kategoria | Tuning
Mercedes CLS  550 K3 Projekt 4

Merecedes-Benz CLS to model bardzo popularny wśród firm tuningowych, ponieważ za pomocą kilku prostych sztuczek, takich jak obniżenie zawieszenia czy wymiana obręczy, można zmienić go w wyjątkowo piękny samochód. Nie inaczej było w przypadku tunera K3 Projekt Wheels z Miami, który zajął się Mercedesem-Benz CLS 550 V8.

Na szczęście K3 Projekt Wheels nie poszedł w stronę tuningu „na bogato” i jego propozycja nie jest ostentacyjną manifestacją możliwości speców z Florydy. Samochód ma normalne zderzaki i końcówki rur wydechowych, za to tuner obniżył w nim dość mocno zawieszenie i wymienił obręcze na nowy zestaw komponentów o pięciu ramionach i 20 calach średnicy wykończonych lakierem w dwóch odcieniach. Pojazd porusza się na oponach w rozmiarze: 255/30/20 z przodu i 295/25/20 z tyłu.

Nadwozie polakierowano na kolor czarny, szyby przyciemniono, tak jak i klosze tylnych świateł. Całość sprawia spójne wrażenie, tuning jest dość dyskretny, ale umiejętnie podkreśla wszystkie atuty Mercedesa, czyniąc CLSa nieostentacyjnie agresywnym i mocnym fastbackiem.